Domů » Autonovinky » Užitkové vozy Volkswagen zažívají renesanci

Užitkové vozy Volkswagen zažívají renesanci

0

Mohlo by se zdát, že segment užitkových vozů nemůže ničím překvapit. Opak je ale pravdou. Velké přičinění na tom má i německá automobilka Volkswagen, která v poslední době rozhodně nezahálí a přichází s novinkami jako na běžícím páse.

Užitkové vozy Volkswagen zažívají renesanci

Velký Amarok přichází

Jednoznačně největší událostí Volkswagenu je v tomto měsíci příchod velkolepého pick-upu Amarok V6 na český trh. Minulá generace Amaroku si získala pověst skvělého offroadu, robustního pomocníka i příjemného společníka na cestách. Na těchto základech staví nová generace vozu, která se je pokouší posunout ještě dál, hlavně co se týče komfortu, bezpečnosti a výkonu. Nemalý podíl na tom má nový turbodieselový agregát V6 o výkonu 224 koňských sil. Dále se mezi nabízenými motorizacemi nachází i další motory TDI o výkonu 204 koní a v blízké budoucnosti na trh zavítá i motor s výkonem 163 koní. Všechny motorizace je prozatím možno pořídit pouze s osmistupňovou automatickou převodovkou. Ta rozděluje hnací sílu motoru pomocí systému 4Motion na všechna čtyři kola. Možnost volby manuálního řazení by ovšem měla dorazit společně se zmíněným 163 koňovým motorem.

Drsný a pohodlný zároveň

Volkswagen Amarok je možné na českém trhu pořídit pouze v provedení Double Cab. V této specifikaci měří vůz 5,25 metru na délku a 2,23 metru na šířku včetně vnějších zrcátek. Otevřená ložná plocha vozu se chlubí rozměry 1,55 metru na délku a 1,62 metru na šířku. Díky tomu je na korbu vozu možné naložit jednu europaletu nebo náklad o hmotnosti až jedné tuny. Navíc, v závislosti na zvolené variantě vozu, je možné za Amarok připojit přívěs až o hmotnosti 3,5 tuny. Model tak přesně splňuje to, co se od velkého pracovního pick-upu očekává. Díky kabině Double Cab navíc poskytne dostatečný komfort pro pětičlennou posádku. Ta se navíc může těšit přítomnosti mnoha bezpečnostních prvků, mezi které patří čelní, boční i hlavové airbagy nebo multikolizní brzda. Ačkoli je Amarok primárně pracovním strojem, na jeho palubě nalezneme i takové prvky, jako je nový infotainment disponující funkcemi, jako je App Connect nebo Car Net.

Ceny nového Amaroku startují v České republice na hodnotě 980 009 Kč včetně DPH za model ve verzi Comfortline. Vrcholná specifikace Amarok V6 Aventura lze pořídit za 1 393 990 Kč.

Neobyčejná reklamní akce

Nejedná se ale jen o uvádění nových modelů na trh. Volkswagen Užitkové vozy, jak je tato divize automobilky pojmenována, rozjíždí i velice zajímavou akci na podporu svého modelu Crafter. Tato prodejní akce nese název Crafter2Craftsmen. Ta má za úkol představit modernizovaný Crafter a ukázat jeho odolnost, výdrž a hlavně univerzálnost a široké spektrum možného využití. V rámci této akce urazí model Crafter za čtyři měsíce více než 42 000 km napříč celou Evropou, skrze 30 evropských zemí.

Zvládne Crafter tuto cestu?

Cesta této dodávky bude zahájena v Hannoveru, kde Volkswagen Užitkové vozy sídlí. První zastávkou této cesty se stane hannoverská pražírna kávy, následovat bude cesta do Francie a Španělska. Po cestě bude tým Volkswagenu stále hledat další nadšené řemeslníky a podnikatele, kterým může prezentovat veškeré výhody tohoto modelu. Volkswagen dokonce prozradil, že se v rámci akce Crafter2Craftsmen vůz podívá i do Maroka, na Island a do České republiky. „Těší nás, že jednou ze zastávek bude i zajímavé místo v České republice,“ říká Jan Procházka, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. Celou tuto náročnou cestu, kterou Volkswagen Crafter absolvuje, můžete sledovat den co den na sociálních sítích Volkswagenu jako jsou Facebook nebo Twitter nebo na webu www.crafter2craftsmen.com. Potvrdí Crafter touto náročnou cestou očekávání Volkswagenu? To již brzy zjistíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...