Domů » Zajímavosti » Veteránské kabriolety, které stojí za hřích

Veteránské kabriolety, které stojí za hřích

0

Patříte mezi příznivce veteránských kabrioletů? Vypátrali jsme pro vás tipy na veterány ze stájí Porsche, Alfa Romeo, Cadillac, Ferrari a Mustang. Vyberte si toho svého!

Veteránské kabriolety, které stojí za hřích

Porsche 911 2,2 T 2.2-LITRE TARGA/PCC

Porsche 911 je jeden z nejznámějších sportovních automobilů, a i pomyslná vlajková loď této značky. Model 911 Targa spatřil světlo světa v roce 1965. Je typický masivním ochranným obloukem nad hlavami posádky, panoramatickým střešním oknem a odnímatelným střešním dílem. V bazarech je k dostání za cca 2 900 000 Kč.

Alfa Romeo Spider 1300

Sportovní kabriolet z dílny italské automobilky Alfa Romeo dělá čest svým výrobcům i dnes. Původní název byl Duetto (od dvousedadlový vůz), ale v anglicky mluvících zemích se uchytilo jméno Spider. Mít v garáži kompletně funkční Spider 1300 po renovaci by udělalo radost nejednomu milovníku veteránských kabrioletů. V autobazarech tento model seženete za necelých 450 000 Kč.

Alfa Romeo Spider 1300

Cadillac De Ville Convertible

Modelový rok 1970 byl posledním rokem, kdy Cadillac De Ville nabízel karoserii kabriolet. V tomto modelovém roce se prodalo celkem 181 719 vozů De Ville, což představovalo 76 % všech vozů Cadillac. V autobazarech seženete tento model po renovaci v perfektním stavu a připravený na nového majitele za cca 2 300 000 Kč. Jestli tedy byl Cadillac v kabrioletu váš tajný sen, nezbývá nic jiného, než si ho splnit.

Cadillac De Ville Convertible

Ferrari 308 GTS OV

Legendární sporťák Ferrari 308 GTS je dvousedačkový kabriolet, který se proslavil díky seriálu Magnum. 308 se původně označovala Targa, ale kvůli tomu, že tento název už použilo Porsche, stal se pro Ferrari nepoužitelným. Dnes je tento veterán k dostání za zhruba 2 miliony Kč.

ferrari gts

Ford Mustang Convertible

Ford Mustang Convertible byl vyrobený 1969 a rozhodně ne v nijak velikém počtu. Tím spíš s manuální převodovou skříní. Elegantní design doplněný o bílou plátěnou střechu – na to je radost pohledět. Tento raritní a vzácný Mustang je k dostání v autobazarech. Najít ho ale ve špičkovém stavu, to už bývá těžší. Připravte se na cenu okolo 1 500 000 Kč.

Ford Mustang Convertible

Foto: Sportovnivozy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články