Domů » Zajímavosti » Volkswagen Passat Variant – Ideální rodinný vůz

Volkswagen Passat Variant – Ideální rodinný vůz

0

Nový Volkswagen Passat Variant ztělesňuje dokonalou symbiózu komfortu, dynamiky a elegance. Je naprosto ideálním vozem pro ty, kteří si stanovili priority pro sebe nebo celou svoji rodinu.

Volkswagen Passat Variant – Ideální rodinný vůz

Díky čistému designu karoserie s prodlouženým rozvorem působí nový Passat výrazně sportovním, ale zároveň elegantním dojmem. K tomu přispívá také bohatá nabídka kol, například devatenáctipalcová kola z lehké slitiny, která vozu dodávají na eleganci. Nezaměnitelná je i robustní a atraktivní silueta vozu.

Motorizace vozu a rozměry

  • Benzínové motory: 1,0 TSI o výkonu 85 kW, 1,4 TSI o výkonu 110 kW, 1,8 TSI o výkonu 132 kW
  • Dieselové motory: 1,6 TDI o výkonu 85 kW, 2,0 TDI o výkonu 110 kW nebo 135 kW (4×4 AP)

Volkswagen Passat Variant měří 1.48 m na výšku, 1.83 m na šířku a 4.77 m na délku. Rozvor činí 2.79 m s celkovou pohotovostní hmotností 1.49 tuny.

Tip: Podívejte se na nabídku modelu Volkswagen Passat Variant u autorizovaného prodejce Tukas.

Spotřeba

Výborná spotřeba 4,2 litrů na 100 km znamená, že provoz tohoto combi od Volkswagenu bude stát cca 1 Kč na kilometr (dle cen PHM). Z nového Passatu se tímto stává maximálně úsporný vůz při zachování nadstandardních rozměrů.

vw passat variant tukas

Interiér

Interiér patří mezi hlavní přednosti tohoto vozu. Nabízí takřka vše, co se dá od vozu střední třídy očekávat. Nový Passat dostal rovnou palubní desku s výrazným středovým panelem, který interiéru dodává pocit vzdušnosti. Sedačky jsou maximálně prostorné a to v mnoha variantách, od textilního potahu až po kožená provedení.

Zavazadlový prostor

Volkswagen udává jako základní objem zavazadlového prostoru 650 litrů, což je o celých 150 litrů více, než u předchozí verze. Po sklopení zadních sedaček dosáhnete objemu 1780 litrů, což je ideální pro převážení objemného nákladu. Pod dnem zavazadlového prostoru umístěno rezervní kolo a zajímavá je i možnost otevírání kufru pouhým mávnutím ruky u zadního nárazníku.

vw passat variant

Záruka proti prorezivění karoserie

Automobilky často nabízí i tzv. záruku proti vzniku rzi a korozi na automobilu. Passat Variant není výjimkou, nicméně i s touto zárukou je vhodné auto garážovat. Důležité je nemít v garáži vlhko s čímž vám pomohou i dobře vybraná garážová vrata.  

Na trhu jsou i alternativy garáže, které můžete využít:

  • Skládací kovové konstrukce
  • Dřevěné autodomky
  • Dřevěné přístřešky tzv. Carporty

Pokud nemáte možnost auto žádným způsobem garážovat, nezapomeňte jej vždy (minimálně) po zimě důkladně umýt včetně podvozku.

Asistenční systémy

V tomto modelu můžete nalézt několik systémů, jejichž přítomnost rozhodně oceníte.

  • Asistent pro jízdu v koloně umožní poloautomaticky ovládat automobil při jízdě v dopravní zácpě a to až do rychlosti 60 km/h
  • Front Assist s funkcí City varuje před osobami a automobily před vozem a v případě nebezpečí je schopný za vás zabrzdit s maximálním účinkem
  • Emergency assist za vás převezme kontrolu nad vozem v případě náhlého zdravotního selhání.
  • Area View se skládá ze čtyř kamer, které zvětšují vaše zorné pole a pomáhají tak například při parkování, nebo vyjíždění z méně přehledných míst.

Systém Trailer Assist pomáhá při couvání s přívěsem, při kterém převezme kontrolu a na vás bude jen ovládání pedálu plynu a brzdy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články