Domů » Autonovinky » Volkswagen Transporter T6 je na cestě k nám

Volkswagen Transporter T6 je na cestě k nám

0

Automobilka Volkswagen představila nový model v pořadí už šesté generace multifunkčního modelu Transporter. Nová T6 se v rámci statické premiéry v Amsterodamu předvedla jen v několika verzích, z nichž nejvíc pozornosti budila limitovaná edice Generation Six v červenobílém laku a s luxusní kabinou.

Volkswagen Transporter T6 je na cestě k nám

Tento velkoprostorový vůz je již dávno legendou – vyrábí se od roku 1950, a v současné době si jej kromě užitkové verze Transporter můžete koupit také v osobním vydání pod jménem Caravelle, luxusnější je pak Multivan a pro cestovatele se nabízí obytná California.

Předchozí model, tedy pátá generace, se prodávala celých třináct let, prošla pouze modernizací v roce 2010. Ani šestá generace Transporteru není nijak převratná, změnily se spíše detaily a vůz je s předchozí generací shodný i co se rozměrů týká. Na první pohled jsou změny jen málo patrné, všimnete si nejspíš hlavně rozdílu ve světlech – jak v předních, tak v zadních světlech se už i u modelu T6 využívají LEDky.

Už tradičně je přední maska černá, můžete si vybrat mezi matnou a lesklou verzí.

Všechny nabízené motory nyní splňují normu EURO6 a mají pro mnohé kontroverzní systém start/stop, můžete si vybrat mezi dvoulitrovými motory TDI a TSI v několika různých verzích výkonu. Převodovku můžete zvolit pěti- nebo šetistupňovou manuální či výbornou sedmistupňovou DSG, která je u většiny verzí za příplatek.

V nové T6 se skrývá skvělá výbava

Největší novinku najdeme uvnitř – více než šestipalcová obrazovka informačního systému v páté generaci nebyla. Můžete ji ovládat jak dotykem, tak pouhým přiblížením prstu (což v autě nemusí být úplně nejlepší řešení). A konečně tu najdete i USB port.

Dalšími novinkami jsou bezpečnostní systémy, které zákazníci Volskwagenu znají už z Passatu – multikolizní brzda, City Emergency Braking neboli městský krizový brzdící systém, který funguje do 30 km/h, adaptivní tempomat a plno dalšího. Nově nabízí T6 na objednávku i adaptivní odpružení DCC se třemi předvolenými režimy Comfort, Normal a Sport.

Na našem trhu se Transporter T6 objeví nejspíš v září a ceny budou dost podobné těm, za něž se teď prodává verze T5.

Foto: caradvice.com.au

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články