Domů » Autonovinky » X2. Crossover kupé od BMW se blíží

X2. Crossover kupé od BMW se blíží

X2. Crossover kupé od BMW se blíží

BMW X2, žhavá autonovinka klepe na dveře

Německá automobilka v současné době prodává celkem 46 modelů a chystá se na sedmačtyřicátý. Bude jím crossover kupé X2, pravděpodobně dvoudveřové, a BMW ho řadí do další kategorie, která zmate zákazníky – SAV neboli Sportovně Aktivní Vozidlo. Na trhu by se měl nový model objevit pravděpodobně v roce 2017.

X2 by měla mít v základní výbavě AWD a buď šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovku. Motory jsou v plánu předběžně tři – nejslabší jedenapůllitrový benzínový tříválec s turbem by měl disponovat výkonem 136 koní, a pro zájemce o vyšší výkon jsou tu dvoulitrové čtyřválce, také s turbem. Ten benzínový má mít 231 koní a pro milovníky nafty bude k dispozici 150 koní pod kapotou.

Obecně nový model X2 bude vycházet z další generace modelu X1 – oba vozy se vyvíjejí současně, dvojka by však měla mít sportovnější náturu i vzhled.

Foto: theophiluschin.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...