Domů » Zajímavosti » Zápis tažného zařízení: Jaké změny přišly v březnu letošního roku

Zápis tažného zařízení: Jaké změny přišly v březnu letošního roku

0

Uvažujete o pořízení tažného zařízení na vaše auto? Aby ne, vždyť se jedná o velmi funkční záležitost. bez větších problémů pak můžete za vaším autem táhnout vozík, případně obytný přívěs. Jen je zapotřebí vybrat správné tažné zařízení. Ne vždy se to musí podařit. Průvodců takovouto volbou je minimálně na internetu obří množství a vy si můžete vybrat takového, který se vám bude nejvíce hodit. Dokonce lze sledovat i video tutoriály. Důležitý je ale také samotný zápis tažného zařízení do technického průkazu, bez kterého se samozřejmě neobejdete. Aktuálně od března letošního roku doznal tento proces určitých změn. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích. 

Zápis tažného zařízení: Jaké změny přišly v březnu letošního roku

Spolehněte se na certifikovaného prodejce

V první řadě je třeba předznamenat, že montáž samotného tažného zařízení by měli řešit certifikovaní prodejci. jen takováto montážní firma je schopna zajistit kvalitně provedenou práci a samozřejmě funkčnost tažného zařízení. Velmi důležité je především optimální fungování elektroinstalace. V opačném případě byste mohli mít následně velké problémy. 

Typový list samozřejmostí

K montáži musíte jako zákazník obdržet typový list splňující hned několik náležitostí. Jeho součástí bude razítko prodejce a datum prodeje tažného zařízení. Zapomenout nelze ani na razítko pověřeného pracoviště a přesné datum montáže tažného zařízení.    

Certifikace firmy jako novinka

Od začátku letošního března je nezbytné k samotnému zápisu tažného zařízení další potvrzení, a to certifikát od společnosti, jež provedla montáž. Jedná se o potvrzení o tom, že její zaměstnanci prošli školením týkajícím se samotného tažného zařízení. Toto školení by mělo být v režii výrobce tažného zařízení, případně jeho zástupcem. Certifikát se jednoduše vytiskne a následně předloží na registru vozidel. Namontovaná tažná zařízení pak lze využívat. 

Nákup tažného zařízení u specialisty jako jistota

Pořídit si správné tažné zařízení můžete velmi jednoduše online. Třeba v eshopu Tazneautocar.cz. Velkou výhodou nákupu tady je nejenom obří výběr mezi různými tažnými zařízeními, ale také možnost, že za vás prodejce všechno, co se týká registru vozidel, zařídí sám.   

Jaké doklady jsou zapotřebí k zápisu tažného zařízení?

Je jich hned několik a je úplně jedno, jestli zvolíte tažné zařízení Octavia 2 nebo jakékoli jiné. Potřebovat tyto doklady budete prakticky vždy. V první řadě u sebe budete muset mít originál velkého a malého technického průkazu. Dále již zmiňovaný typový list se všemi náležitostmi. Důležitý je také certifikát od firmy, jež vám tažné zařízení na auto montovala. Jestliže se přímo nedostaví vlastník vozu, je zapotřebí také plná moc na zastoupení.   

Zdroj obrázku: Sergiy1975 / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články