Domů » Autonovinky » Že automobilové koncepty nejsou na prodej? Stačí mít dost peněz

Že automobilové koncepty nejsou na prodej? Stačí mít dost peněz

0

Říká se, že za peníze si lásku nekoupíš. Saudský princ nám ale všem ukázal, že pokud člověk disponuje dostatečným peněžním obnosem, nic není nemožné.

Že automobilové koncepty nejsou na prodej? Stačí mít dost peněz

 

Automobilové koncepty představují jakousi výkladní skříň designu a technologií, kterými daná automobilka disponuje. Navíc jsou tyto koncepty neobyčejně vzácné, protože dle nepsaného pravidla vznikají vždy v jednom jediném exempláři. Ten pak automobilky využívají při vlastní prezentaci a po letech se z nich stane oblíbený exponát v muzeu zasvěcenému danému výrobci.

 

Ale jak jsem naznačil již v úvodu, když má člověk dostatečný finanční obnos, je možné prakticky vše a to včetně toho, aby si mohl člověk pořídit jedinečný automobilový koncept do své sbírky. To je přesně případ saudského prince jménem Badr bin Saud, který se na svém instagramovém účtu pochlubil dvěma nejnovějšími přírůstky do své sbírky.

 

 

První Chiron a jedinečný koncept v rukách soukromého sběratele

První z vozů se sice nám, běžným smrtelníkům, zdá jako úchvatný, pro člověka princova formátu jde ale o obyčejný vůz. Tím máme na mysli jeho nové Bugatti Chiron. Vozem, na který je princ po právu hrdý je jedinečný koncept Bugatti Vision Gran Turismo, který celému světu naznačil nové designové směřování automobilky z Molsheimu. Za zmínku ale stojí i fakt, že Chiron, který princ zakoupil společně se zmiňovaným konceptem, je první Chiron, který svět kdy spatřil. Právě tento konkrétní kus byl vystaven na Ženevském autosalonu, což jeho hodnotu ještě zvyšuje.

 

Suma, která se neodmítá

A co vůbec přimělo společnost věhlasu Bugatti prodat jeden ze svých konceptů? Inu, dle prohlášení vedení automobilky, je princ obrovský milovník značky Bugatti a nabídl za vůz sumu, která se neodmítá. Bohužel, ani jedna strana neprozradila výši tohoto peněžního obnosu, jediné co víme je základní cena nového Chironu, která činí 65 milionů korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články