Ženy si zvolily své auto roku

0
11675

I ženy mají svou anketu

Společně s vyhlašováním ankety Evropské auto roku, jsou každoročně vyhlášeni na konci roku i vítězové ankety Women’s World Car, čili ženské auto roku. Tuto prestižní anketu v letošním roce zcela ovládly vozy značky Honda.

 

Honda jasným vítězem

V anketě Women’s World Car of the Year si odnesla vítězství hned ve dvou kategoriích. Tato celosvětová automobilistická anketa, která se letos konala již po posedmé, je jediná svého druhu, ve které o výsledku rozhodují výhradně automobilistické novinářky.

 

Model Honda Civic byl vyhlášen vítězem kategorie „rodinný vůz“, zatímco model Jazz získal ocenění jako „nejekonomičtější vůz“.

 

 

Kdo o vítězi rozhodl?

Hlasování o vítězi ankety Women’s Car of the Year má přísná pravidla. Každá členka globální poroty předkládá své osobní nominace. Do letošní ankety přihlásilo 17 porotkyň ze 14 různých zemí 294 vozů. Následně je z nominovaných vozů proveden užší výběr 32 vozů v šesti různých kategoriích. Porotu tvoří uznávané automobilistické novinářky, které volí v tajné volbě.

 

Foto: Honda

 
Sdílejte
Předchozí článekThe Grand Tour světovým trhákem!
Další článekNová Octavia poprvé v provozu! Vypadá pořád hloupě?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here