Domů » Pro řidiče » Zvýšení rychlostního limitu z 90km/h na 110 km/h

Zvýšení rychlostního limitu z 90km/h na 110 km/h

0
Zvýšení rychlostního limitu z 90km/h na 110 km/h

Novela zákona přinesla mnohé

Již v loňském roce Vás náš server informoval o novele zákona o pozemních komunikacích. Tato novela obsahovala velké množství změn, včetně povinnosti chodců nosit reflexní prvky při pohybu ve tmě a množství nových dopravních značek. Mize těmito úpravami dopravních předpisů je ale i jedna, která jistě každému řidiči vykouzlí úsměv na tváři.

Místo 90 km/h dokonce 110 km/h

Tou je úprava limitu maximální rychlosti na vybraných úsecích silnic první třídy z 90 km/h na 110km/h. Jedná se o takové silnice první třídy, které disponují dvěma jízdními pruhy v každém směru, při čemž jsou oba jízdní směry od sebe odděleny svodidly.

Konečné slovo mají kraje

Ministerstvo sice vytipovalo takové úseky, kde je taková úprava rychlostního limitu možné, poslední slovo ale bude mít příslušný krajský dopravní úřad. Ten musí zohlednit technický stav vozovky, stejně jako povahu dopravních prostředků a účastníků, kteří se na daném úseku často objevují. Tím máme na mysli zejména vozovky, kde se často pohybuj zemědělská technika či větší množství cyklistů. V takové případě by zvýšení rychlostního limitu mohlo mít fatální následky.

Ač je tedy zákon o změně rychlosti z 90 na 110km/h na vybraných úsecích již od prvního ledna letošního roku platný, stále nebyl nikde uplatněn. Stále se čeká na konečné slovo krajů v závislosti na výsledcích studií, která se jednotlivé kraje objednaly k vypracování.

Foto: pexels.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...