Domů » Zajímavosti » 10 nejúchvatnějších supersportů současnosti

10 nejúchvatnějších supersportů současnosti

0

„Vždyť to nemá kufr, není to vůbec praktické a uveze to jen dva lidi. Vždyť je to k ničemu.“ To jsou běžné reakce obyvatel České republiky na supersporty. Přitom, za oponou těchto nenávistných myšlenek, po těchto vozech touží každý z nás. Pojďme si projít seznam deseti těch nejúchvatnějších čtyřkolových strojů na výrobu snů.

10 nejúchvatnějších supersportů současnosti

 1. Ferrari LaFerrari

Současným vládcem supersportů je bez diskuse Ferrari LaFerrari. Dravá italská bestie s dvanáctiválcem o výkonu 800 koní, kterému sekundují elektromotory s výkonem 163 koní. LaFerrari vzniklo jako nejrychlejší, kdy postavené Ferrari za účelem dokázat, kdo je absolutní špička ve stavbě nejrychlejších vozů světa.

 2. McLaren P1

Britskou odpovědí na extrémní LaFerrari se stal McLaren P1. V jeho útrobách pracuje osmiválec o objemu 3,8 litru, jenž spolupracuje s dalšími elektrickými motory. Celkový výkon pohonné soustavy „Pé jedničky“ je 916 koňských sil.

 3. Pagani Huayra

Huayra vznikla jako nástupe legendární Zondy, což opravdu nebyl snadný úkol. Horazzio Pagani ovšem se svým týmem dokázal postavit skutečný technický skvost. Huayra váží pouhých 1 350 kg a disponuje výkonem 730 koní. Přitom zde nenaleznete žádný systém kontroly trakce či omezení prokluzu. Veškerá kontrola nad vozem je na bedrech řidiče, kterému sekunduje jedinečný systém úpravy proudění vzduchu kolem vozu.

 4. Koenigsegg One:1

Švédský Koenigsegg bývá často srovnáván s Pagani. Jedná se také o malou společnost, která ručně vytváří superspoty za astronomické ceny. Na rozdíl od Italů si al Koenigsegg vytváří sám i motory, které jim často závidí celý svět. A právě naprosto dokonalý motor tvoří srdce supersport One:1 s výkonem 1 360 koňských sil, o hmotnosti 1 360 kg.

 5. Zenvo ST1

Pokud zmiňujeme stroje pocházející z malých soukromých společností, nesmíme zapomenout na divoké nizozemské Zenvo. Vlajkovou lodí Zenva je supersport ST1vidlicovým osmiválcem, pocházejícím z Corvetty. Ten ovšem doznal značných úprav a nyní produkuje více než 1 104 koní. Vůz je známý zejména ze svého účinkování v pořadu Top Gear, kde po hodinovém dovádění Jeremyho Clarksona začalo hořet.

 6. Lamborghini Veneno

Lamborghini je stavbou extrémních supersportů pro slavené po celém světě. Venono ovšem není nějakým „tuctovým Lambem“. Vyrobeny byly pouze tři exempláře jako pocta k padesátému výročí založení společnosti. Jedná se o nejrychlejší vyrobená Lambogihini. Jeho maximální rychlost činí 355 km/h a z nuly na sto kilometrů v hodině se dostane za 2,8 sekundy.

 7. Mansory Vivre: Bugatti Veyron

Bugatti Veyron patřilo a stále patří mezi nejrychlejší produkční vozy světa. Německým inženýrům z tuningové společnosti Mansory se to ovšem stále nezdálo dost, a tak se rozhodli okořenit jeho vzhled i výkon.

 8. Ferrari F60

Tento italský exot sice nepatří k nejmodernějším, ale rozhodně jde o jedno z nejvzácnější současné Ferrari. Jedná se o kabriolet postavený na základě modelu F12 Berlinetta a existuje pouze ve třech exemplářích.

 9. Hennessey Venom GT

Nesmíme zapomenout na zástupce amerického automobilového průmyslu. Tím je v našem žebříčku Hennessey Venom GT, což ve své podstatě není nic jiného, než extrémně upravený Lotus Elise s obrovským osmiválcovým motorem a cenou 27 milionů korun.

 10. Lykan Hypersport

Náš žebříček zakončíme jedním z nejdražších sériově vyráběným supersportem světa. Jedná se o Lykan Hypersport, vyráběný na Blízkém východě společností W Motors. Vůz dokáže dosáhnout maximální rychlost 398 km/h, z 0 – 100 km/h zrychlí za 2,7 sekundy. V prošívání naleznete zlaté nitě a obložení světel kombinuje stříbro a diamanty. Za tento vůz zaplatíte při nejmenším 88 milionů korun.

Zdroj: lottoland.com

Previous article Istanbul ovládly autobusy
Next article Jak dopadl crash test Muscle Cars?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články