Domů » Autonovinky » Pagani Huyra BC – Italská šílenost

Pagani Huyra BC – Italská šílenost

0
Pagani Huyra BC – Italská šílenost

Ostrá Huayra přichází

Pagani Huayra je v mnohých aspektech jedinečným strojem již ve své základní variantě. Jak ale známe automobilku Pagani, dal se očekávat příchod nějaké extrémně nabroušen verze ve stylu Zondy R. A přesně takové Huayry se dočkáme již na autosalonu v Ženevě.

800 koní na 1218 kg!

Zde se nám měla původně odhalit Huayra ve verzy roadster. O té ale automobilka zarytě mlčí. Čím se naopak chlubí je nová, brutální Huayra BC. Jedná se o extrémně odlehčený stroj, který s běžnou Huayrou sdílí pouze totožnou střechu. Všechny ostatní díly karoserie byly v zajmu zlepšení aerodynamiky přepracovány. Použity nejsou ani totožné materiály zatímco u „běžné“ Huayry tvoří základní použitý materiál karbon, i novinky BC je to nový kompozit kombinující vlastnosti těch nejlehčích a nejpevnějších materiálů, které je možné využít. Díky těmto úpravám váží Huayra BC pouhých 1218 kg. Dokážete si asi představit, jaké má za následky to, že tak lehký vůz ukrývá ve svých útrobách stádo osmi set koňských sil a točivý moment 1000 Nm.

Foto: Pagani

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...