Domů » Zajímavosti » 10 ojetých automobilů do 200 000 Kč pro rodinu

10 ojetých automobilů do 200 000 Kč pro rodinu

0

Při koupi nového auta nás zajímá několik věcí. Patří mezi ně vzhled, stav, spolehlivost a cena. Každý má jiné požadavky a auto, které se líbí jednomu se možná jinému líbit nebude. Přeci jen jsou ale vozy, které se stejnou pořizovací cenou nabídnou majiteli více spolehlivosti a nižší provozní náklad. A přesně na ty se teď podíváme.

10 ojetých automobilů do 200 000 Kč pro rodinu
10 ojetých automobilů do 200 000 Kč pro rodinu

Škoda Octavia I

Jak by mohla chybět Octavie od mladoboleslavské automobilky. Kupce láká hlavně osvědčená kvalitní technika a nízká cena. Doporučovanou motorizací je v tomto případě 1.8 litr 20V Turbo. Je to léty prověřený zážehový motor, který bez potíží zvládá velké nájezdy. A přitom od vás potřebuje pouze pravidelné měnit motorový olej a včas zkontrolovat rozvody.

Honda CR-V

Ať už se nám to líbí nebo ne, tak vozy kategorie SUV jsou dnes prostě v trendu. Prodávají se jako na drátkách a cena ojetin se proto drží velice nízko. Stejně tak je tomu i u v Česku oblíbené Hondě CR-V. Dobré jméno si nezasloužila pouze u majitelů, ale výborně dopadla také v testech TÜV. Třetí a čtvrtá generace dopadla na jedničku a starší modely ve své kategorii dopadly nejhůře na dvojku.

Ford Fiesta

Fordů se neustále drží povídky o nespolehlivosti, ale to v případě Fiest po roce 2008 neplatí. Je to jednoduché spolehlivé auto, jež nabízí výborný stupeň komfortu. V případě Fiest se doporučuje výběr zážehových motorů, přičemž nejlépe je hodnocený 1.4 16V nebo 1.6 Ti-CVT. Rozhodně se vám také bude líbit přesné řízení a stabilní podvozek.

Ford S-MAX

Jedná se o MPV střední třídy speciálně navržené pro potřeby evropského trhu. V roce 2007 byl dokonce zvolen Autem roku. Sdílí svůj základ s vozem Ford Galaxy, ale je delší a má také nižší karoserii. Disponuje také výrazně sportovnějšími tvary, což z něj dělá výbornou volbu pro každodenní používání

Audi A4/A5

Tento sedan či kombík vám nenabízí pouze dostatek prostoru v interiéru, ale také dávku stylu. Jedná se o pěkně zpracované německé auto, které svým vzezřením nemůže nikoho urazit. Při výběru motorů máte poměrně volnou ruku a řídit se můžete využitím. V testech spolehlivosti vždy patřilo do kategorie 1 a nejhůře 2.

Renault Laguna III

V dnešní době se již Laguna nevyrábí, jelikož ji vystřídal Talisman. To velice pomohlo udržet cenu nízko a neustále klesá. V dnešní době je to asi nejlevnější volba vozu kategorie střední třídy. Navíc disponuje kvalitní moderní výbavou a bezpečnostními systémy. Nejlepší motorizace jsou zážehový 2.0 l a 2.0 dCi s nízkou průměrnou spotřebou. V čem Laguna doopravdy září, tak to je použitá ochrana proti korozi. Je to celkově výborné auto, které někteří naprosto zbytečně odsuzují.

Volkswagen Caddy

Pokud hledáte opravdu prostorný automobil, do kterého se vejde celá rodina i se psem, tak se podívejte právě po Volkswagenu Caddy. Jeho čtvrtá generace se začala vyrábět v roce 2003 a je navržen speciálně pro převoz lidí i zboží. Pokud vám prostor i přesto stačit nebude, tak se podívejte po verzi Maxi.

Ford Mondeo III

Ve své třídě se třetí generace Mondea stala nejžádanějším vozem. A není se čemu divit. Nízké provozní náklady, dostatek prostoru a komfort jsou ideálními atributy pro rodinná auta. Hlavně v případě verze combi. Mezi lety 2007 a 2010 se navíc vyráběl bez filtru pevných částic, tudíž odpadá finančně náročná regenerace či výměna. Nájezd až 250 tis. kilometrů vydrží bez větších potíží i dvouhmotový setrvačník. Při spojení s motory 2.0 TDCI nebo 2.2 TDCI tak máte téměř nesmrtelné auto.

Citroën C5 II

U tohoto Citroenu se dívejte hlavně po verzích od roku 2008. Někteří zastávají názor, že se jim v komfortu a ceně žádný vůz střední třídy nevyrovná. Doporučuje se hlavně spojení s naftovými motory, jakými jsou například 2.0 HDi nebo 2.2 HDi. Čekají vás pouze klasické nízké výdaje, které se ovšem pojí s každým naftovým autem. Rozhodně se vyhněte šestiválcům.

Suzuki SX4

Disponuje výbornou dynamiku a spolehlivostí, což tomuto vozu přineslo velký úspěch. V žádném případě nezaostává ani po designové stránce, kterou zpracovali italští designéři. Doporučuje se kupovat roky 2006 až 2014, jelikož následná verze již prošla výraznými změnami. Nejspolehlivější volba motoru je v tomto případě 1.6 16V.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...