Domů » Zajímavosti » 10 sporťáků které chceme vídat na závodních okruzích

10 sporťáků které chceme vídat na závodních okruzích

0

Nedávno jsme vám přinesli seznam deseti vozů, které by bylo skvělé vídat v současném šampionátu světové rally. Nyní vám od stejného umělce přinášíme novou virtuální desítku. Tentokrát se ale nejedná o moderní vozy navlečené do rally kabátku, nýbrž o současné sportovní hvězdy, s vizáží závodních speciálů série Le Mans.

10 sporťáků které chceme vídat na závodních okruzích

 

1) Audi RS7

 

 

Prvním na našem seznamu je Audi RS7. Audi se sice série Le Mans účastní s velkým množstvím úspěchů, Ty se ovšem týkají speciálů LMP1 a LMP2, nikoli cestovních vozů.

 

2) Mazda RX Vision

 

 

Jaký fanda automobilových závodů by si nepamatoval legendární Mazdu 787B, jejímž vítězstvím v Le Mans Mazda deklarovala účinnost Wankelova motoru. Ten ovšem z motoristického světa po čase zmizel, stejně jako Mazda ze závodních okruhů. Japonská automobilka ovšem na studii RX Vision nastínila příchod nové generace Wankelova motoru. Proč bychom se tedy neměli dočkat i nové generace podobných závoďáků?

 

3) Porsche 918 Spyder

 

 

Porsche v letošním roce ovládlo závod 24 hodin Le Mans v kategorii LMP1. I v kategorii cestovních vozů jsme mohli vidět nespočet vozů značky Porsche 911. Nebylo by ale skvělé, kdyby Porsche postavilo závodní speciál na bázi hypersportovního 918?

 

4) Bentley EXP10 Concept

 

 

Bentley patří rovněž mezi automobilky, které lze vídat v sérii Le Mans v kategorii cestovních vozů. Nebylo by ale skvělé namísto známého Continentalu GT na závodní trati sledovat nedávno odhalený koncept EXP10, jehož sériová verze se na světlo světa dostane co nevidět?

 

5) Ford Mustang

 

 

Fordu se letos podařilo v závodě 24hodin Le Mans velkolepě porazit se svým modelem GT italské Ferrari. GT na trati opravdu vypadá skvěle, jistě bychom ho ale bez otálení vyměnili za pohled za závodní Mustang.

 

6) Aston Martin DB11

 

 

Starý Aston Martin DBR9 patřil mezi závodní speciály s nejlepším zvukem v historii, tak proč si nepřát příchod jeho nástupce v podobě DB11? Obzvláště ve válečných barvách známého týmu Gulf vypadá Aston Martin DB11 více než skvěle!

 

7) Jaguar F-Type

 

 

Ano, víme že cigarety jsou špatné a jakákoli jejich propagace rovněž, ale musíte uznat, že závodní verze Jaguaru F-Type v barvách výrobce tabákových výrobků Silk Cut vypadá skvěle.

 

8) McLaren 675LT

 

 

Závodní verze McLarenu 650S patří mezi stálice okruhových závodů. Nápad na stvoření závodní verze jeho většího bratříčka 675LT, který by se mohl účastnit vytrvalostních závodů, není vůbec zcestná. Vůz je navíc vyveden v barvách závodního týmu Fina, který kdysi závodil s McLarenem F1.

 

9) BMW i8

 

 

Závodní hybrid, to se jen tak nevidí. Proto nás pohled na závodní verzi BMW i8 tolik potěšil. Po většinou, jako každý správný benzínový nadšenec upřednostňujeme klasické závody a ne eko nesmysly typu Formule E, při pohledu na tento hybrid je ale jasné, že svět by si podobný závodní vůz zasloužil.

 

10) Morgan Threewheeler

 

 

Posledním a nejzvláštnějším kouskem tohoto seznamu je závodní verze tříkolového Morganu Treewheeler, před jehož přídí se namísto vidlicového dvouválce dme masivní pohonná jednotka, pocházející z Nissanu GT-R

 

Foto: CarThrottle.com

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články