Domů » Pro řidiče » 3 důležité důvody, proč mít havarijní pojištění

3 důležité důvody, proč mít havarijní pojištění

0

Pokud jste se již s někým bavili o havarijním pojištění, tak jste pravděpodobně slyšeli, že je zbytečné drahé a vlastně se ani nevyplatí. Jenže tyto dva argumenty nejsou pravda ani v nejmenším. Většina řidičů a majitelů vozidel si také myslí, že se havarijko nevyplatí u staršího auta. Mnohým ale jeho důležitost dojde až ve chvíli, kdy je potřeba uhradit škody, které pojištění nehradí. Pojďme se podívat na tři hlavní důvody, proč byste měli mít havarijní pojištění.

3 důležité důvody, proč mít havarijní pojištění

Může se vám mnohonásobně vrátit

Že je havarijko drahé, tak to už dávno není pravda. Průměrně stojí okolo deseti tisíc korun. Můžete si ale spočítat, jak drahá je i menší autonehoda. A to se vůbec nebavíme o vážných nehodách. V porovnání s takovou nehodou je havarijní pojištění skutečně minimální částkou. A teď si představte, že vám auto někdo ukradne. Pojištění totiž kryje také škody vzniklé při havárii, krádeži a v důsledku vandalismu.

Ušetří vám starosti při provozu staršího automobilu

Vzpomínáte si na onen argument, že se u staršího auta havarijní pojištění nevyplatí? Tak tomu se teď budeme věnovat. Vznikl před několika lety, kdy pojišťovny skutečně u ceny pojištění nezohledňovaly stáří automobilu. Pro auta starší 10 let se už v mnoha případech doopravdy nevyplatilo. Dnes je již situace naprosto jiná. Pojišťovny nabízejí havarijní pojištění navržené přímo na míru pro starší auta. Pojištění je tak levnější a pokud budete hledat dostatečně důkladně, tak můžete narazit na velice výhodné balíčky. Z toho důvodu vám doporučujeme před výběrem jednoho produktu provést důkladné srovnání havarijního pojištění.

Kryje automobil při střetu se zvěří a při živelné pohromě

Hlavně v zimních měsících jsou střety se zvěří velice časté. K nehodě obvykle dojde v okamžiku, kdy to řidič nečeká a velký problém může být na světě. Stejně tak jen těžko můžete ovlivnit poškození vozidla při povodních nebo během krupobití. Z těchto důvodů byste měli uzavření havarijního pojištění minimálně zvážit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články