Domů » Zajímavosti » 10 nejdražších aut světa. Znáte některá z nich?

10 nejdražších aut světa. Znáte některá z nich?

0

Od Bugatti přes Pagani a Mercedes nebo SP Automotive až po Rolls-Royce. Tak toto jsou světoznámý výrobci, kteří vás nikdy nezklamou, pokud budete chtít nejluxusnější a nejdražší auta na světě. Nabízí jak atraktivní, luxusní a zároveň neobvyklý design, velmi výkonný motor, ale také komfortní a rychlou jízdu. Tyto vozy jsou vyráběny především v jednotkách nebo maximálně desítkách kusech a jsou určeny pro sběratele nebo zákazníky se specifickými požadavky. Přinášíme vám seznam deseti nejdražších automobilů na světě. Jaký je váš favorit? 

10 nejdražších aut světa. Znáte některá z nich?
Rolls-Royce Boat Tail

1. Rolls-Royce Boat Tail 

Britský výrobce Rolls-Royce má na svědomí celou řadu luxusních vozů. Tím nejdražším vozidlem je momentálně Rolls-Royce Boat Tail, který byl vyroben pouze třikrát. Boat Tail je novým nástupcem vozu Sweptail, který byl vyroben roku 2017. Tento dlouhý kabriolet má jedinečně moderní, ale i zároveň historický design, který je inspirován luxusními jachtami z 20. let minulého století. Má nezvyklý exteriér a jeho interiér vám vyrazí dech, protože má odnímatelnou střechu a součástí je i hostitelská sada, která obsahuje slunečník, venkovní posezení a lednici na šampaňské. Vozidlo je poháněno dvojitým turbodmychadlem a 12válcovým motorem o výkonu 563 koní. 

Odhadní cena vozidla Rolls-Royce Boat Tail byla vyčíslena na 28,0 milionů dolarů v přepočtu asi okolo 640 milionů korun. 

2. Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire je momentálně oficiálně nejdražší vůz, který byl výrobcem Bugatti vyroben. Vůz má 16válcový motor s výkonem okolo 1500 koní. Bugatti La Voiture Noire je ručně vyráběný a z těch nejkvalitnějších materiálů a technologií. Má velmi elegantní a propracovaný design, který kompletně doplňují i nová kola, která jsou připravena na míru. Jeho svítivý odznak Bugatti jen tak nepřehlédnete. Jak exteriér, ale i interiér se díky své černé barvě vyznačuje sofistikovaností a jemnou elegancí, která ohromí každého. Rychlost, luxus a nejlepší technologie jsou Bugatti.

Odhadní cena vozidla Bugatti La Voiture Noire byla vyčíslena okolo 13,4 milionů dolarů v přepočtu asi 306 milionů korun.

3. Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail je ručně vyrobený vůz, který byl objednán na zakázku pro jednoho zákazníka, jehož jméno je drženo v tajnosti. Toto unikátní vozidlo je tak jediné svého druhu. Vůz svým designem připomáhá královský kočár. Má detailně propracovaný interiér, který je vyroben ručně a z nejkvalitnějšího dřeva a kůže. Rolls-Royce Sweptail má místo pouze pro dva lidi, kteří si během jízdy budou užívat naprostého luxusu.

Odhadní cena vozidla Rolls-Royce Sweptail byla vyčíslena na 12,8 milionů dolarů v přepočtu okolo 292 milionů korun.

4. Bugatti Centodieci 

Máme tu dalšího zástupce z dílny Bugatti. Tentokrát Bugatti Centodieci, který je svým designem velmi vzácný. Tento automobil je vyroben pouze v 10 kusech a těchto 10 kusů je z limitované edice, tudíž se vyznačuje bezchybným designem a uměleckým dílem. Bugatti Centodieci je moderním návratem k Bugatti EB110. Vozidlo je považováno za jedno z nejluxusnějších vozů všech dob. Má ohromující výkon a neobvyklý design, který dokazuje to, že je zkrátka možné všechno. Při výrobě vozu byly použity nejmodernější a nejkvalitnější technologie a materiály. Auto má pět obrovských chladičů a výkon okolo 1600 koní. 

Odhadní cena vozidla Bugatti Centodieci byla vyčíslena na 9,0 milionů dolarů, to je v přepočtu okolo 206 milionů korun.

5. Mercedes-Maybach Exelero 

Mercedes-Maybach Exelero je pouze jediné vozidlo na světě. Bylo vyrobeno v roce 2004 a bylo pověřeno firmou Fulda německou divizí Goodyear za účelem testování svých nových pneumatik. Vůz má dvojité turbodmychadlo a pyšní se 12válcovým motorem o výkonu 690 koní. Uvádí se, že jeho nejvyšší dosažená rychlost je 218 mil za hodinu (tj. 350 kilometrů za hodinu), což je mezi těmito vozy vysoká rychlost.

Odhadní cena vozidla Mercedes-Maybach Exelero byla vyčíslena na 8,0 milionů dolarů v přepočtu okolo 183 milionů korun. 

6. Pagani Huayra Codalunga

Vozidlo Pagani Huayra Codalunga bylo vyrobeno pouze v 5 kusech. Tento model byl vyroben ve stylu steampunk a byl tak inspirován podle závodních vozů ze 60 let minulého století, kde byly typické neotřelé tvary klasických italských výrobců karoserií závodních vozidel. Vůz se může pochlubit 12válcovým motorem s dvojitým turbodmychadlem, které má okolo 840 koní. Pagani Huayra Codalunga má dechberoucí exteriér a interiér. Lak je výhradně matný, aby co nejlépe vynikli perfektní linky vozu. Vozidlo má sedmistupňovou sekvenční převodovku, pro pocit a prožitek opravdové závodní jízdy. 

Odhadní cena vozidla Pagani Huayra Codalunga byla vyčíslena na 7,4 milionů dolarů, což je v přepočtu okolo 170 milionů korun.

7. SP Automotive Chaos 

Řecký výrobce SP Automotive (Spyros Panopoulos) vyrobil tzv. hypersport Chaos. Je označován jako první ultracar na světě. Vůz má dvě turbodmychadla, 10válcový motor a 2000 koní. Výroba vozu probíhá ručně a využívali se ty nejmodernější technologie a materiály. Takovou zajímavostí je i to, že vůz Chaos byl zapůjčen do filmu Top Gear.

Odhadní cena vozidla SP Automotive Chaos byla vyčíslena na 6,4 milionů dolarů v přepočtu okolo 146 milionů korun.

8. Bugatti Divo

Bugatti Divo je luxusní vůz vychází technicky z modelu Bugatti Chiron. Má ještě více propracovanou karoserii a výrazně agresivnější design. Bugatti Divo bylo navrženo pro co nejvyšší rychlost, ale také co nejlepší schopnosti při jízdě v zatáčkách. Vůz Bugatti Divo dostalo své pojmenování podle francouzského jezdce Alberta Diva. Je vyrobeno pouze ve 40 kusech a jsou vyráběny pomocí nejmodernějších technologií včetně materiálu. Výkon vozu je velký, protože pod kapotou se nachází 1500 koní. 

Odhadní cena vozidla Bugatti Divo byla vyčíslena na 5,8 milionů dolarů v přepočtu okolo 133 milionů korun.

9. Pagani Huayra Imola

Pagani Huayra Imola je zatím druhé nejdražší auto od Pagani. Těchto vozů existuje na světě pouze 5 a již jsou rozebrané. Vůz má 12válcový motor s výkonem 827 koní a s dvěma turbodmychadly, které jsou vyvinuté od společnosti Mercedes. Prvním zákazníkem tohoto vozu byl Oleg Egorov, vášnivý sběratel těchto superaut a také zakladatel a majitel tuningové firmy TopCar Design. Design vozidla v kombinaci uhelné černé s kontrastními oranžovými doplňky je elegantní, dramatický až brutální

Odhadní cena vozidla Pagani Huayra Imola byla vyčíslena na 5,4 milionů dolarů v přepočtu okolo 123 milionů korun.

10. Bugatti Mistral

Bugatti Mistral je posledním modelem Bugatti s 16válcovými. Bugatti naplánovalo vyrobit pouze 99 kusů, které jsou již pravděpodobně prodané. Design je jedinečný a některé části jsou inspirovány z Bugatti Bolide nebo modelu Divo. Jeho aerodynamický, sportovní, ale také luxusní styl překvapí mnohé. Bude se také jednat o unikátní a velmi žádaný sběratelský kousek, protože Bugatti Mistral je jedním z posledních vozidel Bugatti s nejlepším motorem W16. 

Odhadní cena vozidla Bugatti Mistral byla vyčíslena na 5,0 milionů dolarů v přepočtu okolo 114 milionů korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články