Domů » Zajímavosti » 5 nejdrsnějších off-roadů na trhu

5 nejdrsnějších off-roadů na trhu

0

Velká kola, masivní pneumatiky, vysoké točivé momenty a světlá výška, která vám umožní auto podejít. To jsou offroady dostávající svému označení. Zapomeňme teď na módní SUV, které jsou většinou v terénu schopně neschopné. Podívejme se na vozy, jež jsou v terénu jako doma.

5 nejdrsnějších off-roadů na trhu
Colorado ZR2

Ford F-150 Raptor

Model F-150 nepotřebuje dlouhé představování. Jedná se nejprodávanější vůz v historii pick-upů. Tohle je jeho nejvyšší specifikace s označením Raptor.  Nově je poháněn šestiválcem Ecoboost s objemem 3,5l. Je ale dvakrát přeplňovaný, díky čemuž poskytuje výkon 450 koní a točivý moment 691 Nm.

2017 Ford F-150 Raptor
2017 Ford F-150 Raptor

Ram Rebel TRX

Jedná se o nejdivočejší model automobilky Ram. To poznáme hned na první pohled. Jeho účelem je dohnat a předehnat zmíněný Raptor. Oproti Fordu se i nadále drží osmiválce. Objem 6,2l a kompresor znamená výkon 583 koní. Světlá výška je 330 mm a kola mají pneumatiky s rozměrem 37 palců. Pohon je samozřejmě převáděn na všechna kola a systém se nazývá 4×4 Performance Control.

Ram-Rebel-Trx
Ram Rebel Trx

Mercedes-Benz G 500 4×42

Zatím se jednalo o americké vozy. I německá automobilka dokáže vyrobit vůz, který se terénních nástrah nezalekne. Ukázala to již s variantou 6×6, ale to už bylo trochu moc. Kvůli hmotnosti byl často potřeba řidičák na nákladní vozy. Tohle je jeho zmenšená varianta. Jestli se při výšce 2 235 mm hodí označení zmenšená, to posuďte sami. Géčko pohání osmiválec s dvěma turby a výkonem 310 kW. Točivý moment je 610 Nm.

Mercedes 500 4x4
Mercedes 500 4×4

Jeep Wrangler Rubicon Unlimited

Jeep má v kategorii offroadů obrovskou historii. Konkrétně model Wrangler hrál a stále hraje obrovskou roli ve vývoji nových technologií. Zajímavé je, že máte možnost karoserii vozu z části rozmontovat. Konkrétně jde o dveře a střechu. Díky 6,6l V6 budete určitě cítit vítr ve vlasech.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Chevrolet Colorado ZR2

Jedná se o nejmladší model mezi offroady. Na trh však vtrhl rychlostí blesku. A nemůže za to jen jeho 3,6l V6 s výkonem 308 koní. Disponuje výborným systémem odpružení a uzamykatelnými diferenciály. Jedná se tak o velice blízkého konkurenta Raptoru a Ramu.

Colorado ZR2
Colorado ZR2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články