Domů » Pro řidiče » 7 rad při výběru ojetého vozu

7 rad při výběru ojetého vozu

Koupě ojetého vozu je většinou výrazné zasažení do financí, tudíž bychom se nad ní měli dostatečně zamyslet. Správným zhodnocením trhu a stavu nabízeného vozu dokážeme předejít nepříjemnostem a drahým problémům. Vyhněte se tedy uspěchanému rozhodování a pojďte si s námi projít několik věcí, na které se při výběru zaměřit.

7 rad při výběru ojetého vozu

Určete si rozpočet na ojetý vůz

Jako první tedy začněte určením horní hranice ceny vozu. Proč je důležité vědět, kolik peněz můžete na koupi vozu uvolnit? Nikdy byste totiž neměli koupit vůz, jehož kupní cena je velice blízko hraniční částce. Myslet totiž musíte na případné opravy

Je cena přiměřená?

Můžete též provést ocenění vozu, která vám prozradí, jestli prodávající cenu nepřepálil. Velice často se stává, že lidé ve svém voze vidí hodnotu výrazně vyšší, než reálná doopravdy je. Vyhnete se tak zaplacení velkých peněz za auto s malou hodnotou.

Koupit auto z bazaru či od soukromého prodejce?

Tato otázka se řeší snad už od samotného počátku prodeje ojetých automobilů. Autobazary vás klasicky lákají na krásně znějící sliby a výhody. Správně vyškolený pracovník vám navíc prodá úplně vše. Jejich hlavním cílem je ale vydělat peníze, což se jim povede právě úspěšným prodejem. Komunikace se soukromníkem může být příjemnější a o voze si můžete lépe popovídat. Ze zákona máte šest měsíců dlouhou záruku, ale šance na úspěšné provedení je nízká. 

Kontrola historie vozu podle kódu VIN

Kontrola dle VIN, kterou můžete provést například na Carvertical, vám o voze prozradí věci, které by prodávající možná zatajil. Zjistíte, zda-li je prodávající doopravdy vlastníkem, jestli vůz nebyl havarován, nebo jestli nemá podivnou historii.

Vůz důkladně zkontrolujte

Pokud to k vyhlédnutému vozu máte daleko, tak si můžete vyžádat detailní fotky vozu. Na místě důkladně zkontrolujte opotřebení, stav podvozku a chod motoru. Pokud si nejste jistí svými schopnostmi, tak si s sebou můžete vzít kamaráda automechanika. 

Noční můra s názvem rez

Šikovný člověk ji dokáže poměrně snadno krátkodobě skrýt, ale v budoucnosti by pro vás mohla znamenat velké problémy. Důkladně si proto prohlédněte podběhy, prahy a části karoserie, které jsou vystaveny vodě od kol.

Trvejte na zkušební jízdě

V ideálním případě se snažte, aby testovaný vůz měl studený motor, jelikož zahřátý dokáže vymezit vůle a skrýt problémy. Během jízdy auto bedlivě pozorujte a dejte si pozor na klepání, podivné chování a kouř z výfuku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...