Domů » Aktuality » Aston Martin Vanquish Zagato Volante – Najdete snad krásnější kabriolet?

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – Najdete snad krásnější kabriolet?

0

Není tomu dávno, kdy Aston Martin představil jedinečný automobilový koncept, pocházející z pera legendárního italského designérského studia Zagato. Díky obrovskému zájmu a vlně pozitivních ohlasů, které byly vyvolány představením konceptu Vanquish Zagato se britská automobilka rozhodla, že skutečně postaví 99 exemplářů tohoto vozu. Ačkoli byla jejich cena vskutku astronomická, netrvalo dlouho, aby automobilka vyprodala celou jejich produkci. Nyní, bez jakéhokoli sáhodlouhého ohlašování a představování představil Aston Martin společně se Zagatem další verzi tohoto rudého skvostu, tentokráte ovšem bez pevná střechy a s přídomkem Volante.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – Najdete snad krásnější kabriolet?

 

Bratra nezapře

Pokud vám neuniklo představení Aston Martinu Vanquish Zagato ve verzi kupé, je naprosto zbytečné hovořit u současné novinky o vzhledu, Pokud pomineme fakt, že pevná střecha byla nahrazena skládací plátěnou, nenajdeme mezi kupé a kabrioletem žádný rozdíl. I nyní se nový Vanquish Zagato chlubí obrovskou maskou chladiče, kapotou s agresivními prolisy, výrazným předním lízátkem, širokými prahy a elegantně tvarovanou zadní částí s kruhovými LED světlomety, pod kterými se nachází zadním difuzor, se čtyři masivní koncovky výfukového systému. Karoserie, omračující pro své elegantní linie je navíc vyrobena kompletně z uhlíkových vláken, zaručujících nízkou hmotnost vozu.

 

 

Nekonečná obloha jako jediný rozdíl

Při pohledu do interiéru vozu zjistíme, že jedinou změnou oproti kupé je opět prostor nad hlavami cestujících, kde se namísto koženého stropu klene nekonečná obloha. Výrazným prvkem interiéru je speciální prošívání výplní dveří a sedadel ve tvaru písmene Z, odkazující na designérské studio Zagato. S ohledem na příslušnost vozu může posádka počítat s přítomností těch nejvybranějších materiálů jako pravá kůže Bridge of Weir, karbon nebo bronz.

 

600 plnokrevníků pod kapotou

Pod kapotou stroje kombinující italskou eleganci s britským technickým umem nalezneme nefalšovaný atmosférický dvanáctiválec o objemu šesti litrů. Tento skvostný agregát dokáže vyprodukovat výkon rovný šesti stům koňských sil. Toto nemalé stádo dokáže vůz rozvášnit z 0 na 96 km/h za 3,7 sekundy.

 

„Limitka“ pro vyvolené

Vyrobeno bude, stejně jako v případě verze s pevnou střechou, pouhých 99 kusů a jak jistě tušíte, všechny jsou opět beznadějně vyprodané. Každý z budoucích majitelů za vůz zaplatil celý půl milion liber (cca. 15,5 milionu Kč). Svůj vůz mohou tito vyvolení boháči očekávat teprve v průběhu příštího roku.

 

Foto: Aston Martin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...