Domů » Zajímavosti » Aston Martin vytvořil speciální edici ve jménu agenta 007

Aston Martin vytvořil speciální edici ve jménu agenta 007

0

Nejnovější bondovka s názvem Spectre se pomalu blíží do kin a s ní vychází i limitované edice klasického vozu patřící agentovi s povolením zabíjet Astonu Martin DB9 GT Bond Edition. Pokud tedy patříte mezi skalní fanoušky tohoto agenta, určitě byste si tento vůz neměli nechat ujít, protože kromě vozu dostanete i mnoho dárků, které s agentskou tématikou úzce souvisí.

Aston Martin vytvořil speciální edici ve jménu agenta 007

Aston Martin DB a Bondovky k sobě neodmyslitelně patří. I přesto, že v posledních dílech je James Bond blonďák, nejezdí jen v Astonu a Martini vyměnil za německé pivo, automobilka se k tomuto filmu hrdě hlásí a s připravovanou novinkou si také přichystala limitovanou edici vozu oslavujících britského tajného agenta.

Moderní design je doplněn luxusní výbavou

Kupé DB9 GT Bond Edition stojí na desetipaprskových lesklých litých kolech o průměru dvacet palců, které při jízdě vytvářejí diamantový efekt. Hliníková kapota pevně svírá přední chromované okrasné mřížky, které přivádějí vzduch k motoru. Přední splitter i zadní difuzor jsou vyrobeny z karbonu a brzdové třmeny jsou nalakovány na lesklou šedou barvu.

Jak na exteriéru, tak i na interiéru nalezneme loga samotné Astonu i logo 007 se zbraní. Nechybějí dokonce ani na dřevěných prazích vozu a zjeví se i při startu infotainmentu AM II. Středový panel vozu je taktéž zhotoven z karbonu, sedadla jsou potažena kůží a volant Alcantarou. Zkrátka luxus, který je pro britského aristokrata příznačný a který by volil i sám agent.

O pohon vozu se stará šestilitrový vidlicový dvanáctiválec o výkonu 402 kW. O komunikaci s ním se stará šestistupňová převodovka Touchtronic II s elektronickým ovládáním “po drátech“. Řidič má k dipozici ze tří režimů a to normální, sportovní a okruhový. Z nuly na sto je tento speciál schopen zrychlit za 4,5 sekund.

Vozy budou zhotoveny pouze ve stříbrné barvě a budou k prodeji celosvětově v počtu 150 kusů, ani o jeden více. Takže neváhejte.

foto: Aston Martin, carmagazine.co.uk

Previous article Honda Project 2&4
Next article Opel Vivaro Surf – nejstylovější dodávka
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články