Domů » Aktuality » Audi brání Ducati vlastním tělem

Audi brání Ducati vlastním tělem

0

Po propuknutí aféry s podvody a manipulací s výsledky emisního měření se spekulovalo, že Volkswagen bude moci kvůli platbám odškodnění a pokut donucen odprodat jednu ze společností, které mu patří.  V této souvislosti bylo často skloňované jméno italského výrobce jednostopých strojů – Ducati.

Audi brání Ducati vlastním tělem

 

Stadler Ducati nedá

Tyto spekulace ale rázně vyvrátil generální ředitel automobilky Audi, Rupert Stadler. Ten řeči ohledně odprodeje Ducati důrazně odmítá. Ducati totiž, stejně jako Lamborghini, spadá pod Audi, která se svých dceřiných společností jen tak nevzdá.

 

Vzdá se Volkswagen náklaďáků?

Po vyvstání těchto problémů se tak pozornost obrátila, ke zcela jiným společnostem. Do portfolia Volkswagenu totiž spadají i dvě společnosti, s docela odlišným zaměřením, než zbytek značek patřící do koncernu. Těmi jsou samozřejmě Man a Scania, zabývající se výrobou tahačů a nákladních vozů. Spekulace ohledně prodeje těchto značek ovšem naráží na prohlášení vedení VW. V nedávno vydaném strategickém plánu pro vývoj a výrobu v nadcházejících deseti letech Volkswagen počítá i s oddělením nákladních vozů, jinak řečeno se společnostmi Man a Scania.

 

Kdo půjde z kola ven?

Bude tak ještě velmi zajímavé sledovat, která značka bude muset jít z kola ven. Bez prodeje jedné ze značek se totiž Volkswagen z finančních problémů dostane jen těžko.

 

Foto: Ducati

Previous article Lamborghini znovu otvírá své muzeum
Next article Slavná značka Saab umírá
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články