Domů » Autonovinky » Audi představuje novou limitovanou edici R8

Audi představuje novou limitovanou edici R8

0

Je tomu již rok, co závodní vůz Audi R8 LMS dokázal zvítězit při svém debutu ve vytrvalostním závodě 24h Nürburgring. Celkově se jednalo již o 323. vítězství týmu Audi v národních a mezinárodních závodech od roku 2009. Toto hodnotné vítězství, ale i těch 322 zbývajících, se Audi rozhodlo oslavit limitovanou edicí superposrtu Audi R8 Coupé V10 Plus.

Audi představuje novou limitovanou edici R8

 

Nejrychlejší produkční „audina“

Tato speciální edice nese název „selection 24h“ a je stylově limitována na pouhých 24 vyrobených vozů. Jak jsme již zmínili, tato speciální edice vychází z vrcholné verze Audi R8 Coupé V10 Plus. To tedy znamená, že vůz disponuje masivním desetiválcovým véčkem o objemu 5,2 litru, který disponuje výkonem 610 koňských sil. Vůz díky němu dokáže zrychlit z nuly na sto kilometrů v hodině za 3,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 330 km/h, což značí, že Audi R8 Coupé V10 Plus je nejrychlejším sériovým strojem, který kdy automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku vytvořila. Na tom se podílí i nově vyvinutý pohon všech kol quattro, zavěšení kol i aerodynamické úpravy, za které je zodpovědné oddělení Audi Sport.

 

To ovšem novinku nijak neodlišuje od běžné „eR osmičky“ Coupé V10 Plus. Co tedy nabízí verze 24h selection nového?

 

 

Výbava nabitá technickými inovacemi

Čtyřiadvacítka nových vozů s sebou přiváží dynamické řízení, adaptivní tlumiče Audi magnetic ride, laserové světlomety Audi, lakování karoserie ve třech odstínech. Základní šedá suzuka, zvýrazněné plochy jsou vyvedeny v černé barvě mythos a červené misano. Tímto barevných schématem vůz připomíná vítězný závodní speciál Audi R8 LMS.

 

Karbon kam se podíváte

Nový přední spoiler, kryty vnějších zpětných zrcátek, kapota motorového prostoru, zadní přítlačné křídlo a výrazný difuzor, jsou vyrobeny z leskle lakovaného karbonu, což platí i o dekorativních panelech za dveřmi s matnými nápisy „R8 24 h“.

 

Pokud pomineme masivní zadní spoiler a ostrý difuzor, dominují zádi černě lakované koncovky, sportovní výfukové soustavy.

 

Vůz je postaven na antracitově černých dvacetipalcových kovaných kolech s deseti paprsky ve tvaru písmene Y.

 

Ani na interiér nebylo zapomenuto

Interiér Audi R8 Coupé V10 Plus ve verzi 24h selection, je vyčalouněn šedou kůží v odstínu Rotor. Stroj je potažen Alcantarou, výdechy ventilační soustavy a ozdobné obložení panelu přístrojů Audi virtual cockpit, jsou zhotoveny z uhlíkových vláken a popsány nápisy „R8 24h“

 

Programovatelný projektor

Na ozdobných prahových lištách, nalezneme nápisy s pořadovým číslem automobilu 1 až 24. Tyto lišty bývají u běžných Audi R8 Coupé V10 Plus tvořeny hliníkem, u limitované edice je to ovšem opět uhlíkový kompozit. V rámci speciální edice, je zde osvětlení vozovky při nastupování doplněno promítáním loga R8 na zem. V budoucnu se počítá s rozšířením této položky doplňkové výbavy tak, aby si mohl každý zákazník vybrat jakýkoli text či logo, jenž bude promítáno.

 

Slavnostní premiéra na „Ringu“

Automobil Audi R8 V10 Plus 24h selection, bude oficiálně představen veřejnosti na výstavní ploše značky Audi, na parkovišti závodních týmů, v rámci závodu 24 hodin Nürburgring.

 

Foto: Audi AG

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články