Domů » Videa » Šílený majitel LaFerrari se baví neschopností řidiče

Šílený majitel LaFerrari se baví neschopností řidiče

0

Ferrari LaFerrari patří mezi nejúchvatnější supepersporty, které kdy spatřily světlo světa. Pod jeho kapotou dřímá mocný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, který v kombinaci s pomocnými elektromotory dokáže vygenerovat výkon 963 koňských sil a točivý moment 900 Nm. Maximální rychlost vozu činí 349 km/h a z klidu dokáže LaFerrari zrychlit za méně než tři sekundy. Rychlosti 200 km/h dosáhne za méně než sedm sekund a třístovku pokoří za omračujících patnáct vteřin. Okruh Fiorano, který automobilka Ferrari používá k testování svých nových vozů dokázalo LaFerrari obkroužit v čase 1:19.70, čímž dokázalo pokořit všechny produkční Ferrari, která byly kdy vyrobena.

Šílený majitel LaFerrari se baví neschopností řidiče

 

Milion liber a jen 499 kusů

Stejně jako jeho výkony a použité technologie je velkolepá i cena, kterou za něj zájemce zaplatí. Z maranellské továrny vyjelo pouze 499 kusů, každý s cenovkou jeden milion liber, zhruba 35 milionů korun.

 

Pro někoho jmění pro jiné drobné

Pro běžné smrtelníky se jedná o naprosto nepředstavitelnou sumu peněz. Pro vyvolené jde ale o drobné a k vozu tak nechovají patřičnou úctu, jako by si takový supersport zasloužil.

 

Šílený majitel LaFerrari a nezkušený řidič

Jinak si totiž nedovedeme vysvětlit chování majitele Ferrari LaFerrari na přiloženém videu.

 

 

Ten sedí na sedadle spolujezdce. Jako řidič ve videu vystupuje jeho přítel, který očividně v řízení supersportů není tak zběhlý. Řidič se tedy snaží jet pomaleji, to se majiteli vozu nelíbí a začne tlačit nohu řidiče na plynový pedál.

 

Zelené peklo

Uvést bychom měli i fakt, že video pochází ze závodního okruhu Nürburgring. Ten je považován za nejobtížnější závodní okruh na světě. Prakticky denně se zde stane několik nehod a nejednou si tento okruh vybral daň nejvyšší – lidské životy. Nezáleží jestli po „Ringu“ jede amatér či zkušený jezdec, nebezpečí zde hrozí všem. Ne náhodou dostal okruh, ležící se mezi lesy v blízkosti hradu Nürburg, přezdívku „Zelené peklo„.

 

Hazard na okruhu za 35 milionů korun

Není tak divu, že po projetí první ostřejší zatáčky řidič na moment ztrácí kontrolu a LaFerrari s sebou hází ze strany na strunu. Vše naštěstí skončí dobře a řidič pokračuje dál. Na tuto situaci reaguje spolujezdec hlasitým smíchem a opět vybízí řidiče aby plynový pedál zašlápl do podlahy. V průběhu jízdy si spolujezdec řidiče dokonce fotografuje a baví se na jeho účet jeho vystrašenosti z výkonu mocného LaFerrari.

 

Identita majitele LaFerrari nám sice není známá, ale je vidno, že nouzí netrpí a nedělá si těžkou hlavu s tím, že by o svůj hypersport za milion liber mohl v mžiku vteřiny velice snadno přijít.

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...