Šílený majitel LaFerrari se baví neschopností řidiče

0
2218

Jedinečné LaFerrari

Ferrari LaFerrari patří mezi nejúchvatnější supepersporty, které kdy spatřily světlo světa. Pod jeho kapotou dřímá mocný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, který v kombinaci s pomocnými elektromotory dokáže vygenerovat výkon 963 koňských sil a točivý moment 900 Nm. Maximální rychlost vozu činí 349 km/h a z klidu dokáže LaFerrari zrychlit za méně než tři sekundy. Rychlosti 200 km/h dosáhne za méně než sedm sekund a třístovku pokoří za omračujících patnáct vteřin. Okruh Fiorano, který automobilka Ferrari používá k testování svých nových vozů dokázalo LaFerrari obkroužit v čase 1:19.70, čímž dokázalo pokořit všechny produkční Ferrari, která byly kdy vyrobena.

 

Milion liber a jen 499 kusů

Stejně jako jeho výkony a použité technologie je velkolepá i cena, kterou za něj zájemce zaplatí. Z maranellské továrny vyjelo pouze 499 kusů, každý s cenovkou jeden milion liber, zhruba 35 milionů korun.

 

Pro někoho jmění pro jiné drobné

Pro běžné smrtelníky se jedná o naprosto nepředstavitelnou sumu peněz. Pro vyvolené jde ale o drobné a k vozu tak nechovají patřičnou úctu, jako by si takový supersport zasloužil.

 

Šílený majitel LaFerrari a nezkušený řidič

Jinak si totiž nedovedeme vysvětlit chování majitele Ferrari LaFerrari na přiloženém videu.

 

 

Ten sedí na sedadle spolujezdce. Jako řidič ve videu vystupuje jeho přítel, který očividně v řízení supersportů není tak zběhlý. Řidič se tedy snaží jet pomaleji, to se majiteli vozu nelíbí a začne tlačit nohu řidiče na plynový pedál.

 

Zelené peklo

Uvést bychom měli i fakt, že video pochází ze závodního okruhu Nürburgring. Ten je považován za nejobtížnější závodní okruh na světě. Prakticky denně se zde stane několik nehod a nejednou si tento okruh vybral daň nejvyšší – lidské životy. Nezáleží jestli po „Ringu“ jede amatér či zkušený jezdec, nebezpečí zde hrozí všem. Ne náhodou dostal okruh, ležící se mezi lesy v blízkosti hradu Nürburg, přezdívku „Zelené peklo„.

 

Hazard na okruhu za 35 milionů korun

Není tak divu, že po projetí první ostřejší zatáčky řidič na moment ztrácí kontrolu a LaFerrari s sebou hází ze strany na strunu. Vše naštěstí skončí dobře a řidič pokračuje dál. Na tuto situaci reaguje spolujezdec hlasitým smíchem a opět vybízí řidiče aby plynový pedál zašlápl do podlahy. V průběhu jízdy si spolujezdec řidiče dokonce fotografuje a baví se na jeho účet jeho vystrašenosti z výkonu mocného LaFerrari.

 

Identita majitele LaFerrari nám sice není známá, ale je vidno, že nouzí netrpí a nedělá si těžkou hlavu s tím, že by o svůj hypersport za milion liber mohl v mžiku vteřiny velice snadno přijít.

 

Foto: Youtube.com

 
Sdílejte
Předchozí článekŠkodovka změnila jméno města na Aljašce
Další článekAudi představuje novou limitovanou edici R8
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here