Domů » Zajímavosti » Auta pro něžné pohlaví

Auta pro něžné pohlaví

0

Chcete udělat radost své drahé polovici a koupit jí (třeba pod vánoční jedli) nové auto? Máme pro vás pár tipů na modely, se kterými to určitě dáte na první dobrou a stoprocentně zabodujete.

Auta pro něžné pohlaví

Auta, co se všude vejdou a ještě mají styl

Tak nejdříve. Na mužské uvažování zapomeňte. Když si ženská vybírá auto, to jediné, co jí většinou zajímá, je jeho barva. Poslední dobou vede „takováta lesklá bílá“, čímž je myšlena perleťová, anebo pak klasická červená. Dost často taky uslyšíte: „abych se s tím všude vešla“. Výkon, obsah nebo prostornost jsou jim prostě více méně ukradený, občas by některé přece jen rády, aby to moc nežralo.

Co ovšem zaboduje, je styl.

Zapomeňte na Fabii nebo Kiu Rio, protože ty řídí ženy většinou z donucení nebo protože na ně v rodině tak nějak zbylo. Okouzleny jimi samy od sebe zrovna nebývají. Pokud vám to finance dovolí, poohlédněte se spíše po něčem takovém:

Renault Twingo

Tohoto roztomilého prcka můžete v současné generaci pořídit dokonce i se zadními dveřmi. Má přesně ty tvary, které se ženské populaci (až na nějaké ty výjimky) zkrátka líbí, navíc v městském provozu je obratné a dobře se s ním parkuje. Twingo má uvnitř spoustu odkládacích prostor, kdy jednu z nich můžete například vyjmout a použít jako tašku přes rameno. A hlavně je za rozumné peníze. Twingo je vlastně lacinější dvojče Smartu, je dítětem automobilek Renault a Mercedes.

Fiat 500

Pokud hledáte model, který je takřka dokonalým synonymem pro označení „stylovka“, je to právě Fiat 500. Tento sexy Ital se neochvějně odkazuje na původní pětistovku z 60. let a jede na vlně dnes tolik populárních retro prvků. Automobilka Fiat vždycky malá auta uměla, jenže pětistovku ještě navíc okořenila lákavým a neokoukaným designem. Tvary má natolik originální, že si tohle auto nesplete na silnici s žádným druhým a právem se jedná o nejprodávanější mini auto tohoto typu v Evropě.

Opel Adam

Při vývoji se Opel inspiroval právě Fiatem 500. Tímto malým městským fešákem, který dostal jméno po zakladateli značky, reaguje automobilka na stále se zvyšující poptávku po mini vozech. S Adamem rozjel Opel zcela novou etapu: jde totiž o model, který v jejich nabídce jednoduše chyběl. Pokud jste chtěli stylové, ležérní auto do města, šli jste kamkoliv jinam, jen ne do Opelu. Teď už je to jinak. Adam se toho rozhodně nebojí a útočí převážně na mladé. Jako jednu z hlavních výhod uvádí obrovské, až neuvěřitelné množství úprav, barev a doplňků. Pro exteriér existuje prý až 61 000 kombinací a pro interiér téměř 82 000 kombinací. Pokud chcete pro svoji ženu, přítelkyni či milenku opravdu originální auto, vsaďte na Adama. A jen pro zajímavost a pro fanoušky MOTO GP, v roce 2014 byl Adam k mání také ve dvoubarevné limitované edici Valentino Rossi.

Mini Cooper

Takzvaného „Miníka“ asi moc představovat nemusíme. Vždyť se jedná o nejzaběhlejší a nejznámější stylové auto. Automobilka BMW s ním přišla již před lety, a to jako s novým modelem, který navazuje na původní automobil z 60. let. Společně s New Beatlem od VW se jedná o průkopníky retro aut s odkazem na původní modely. Byla to vlastně první dvě auta, která jste si mohli v tomto novodobém retro stylu koupit. A přestože BMW pověsilo Mini Cooperu na volat poměrně sebevědomou cenovku, rozhodně se jí to vyplatilo.

Audi A1

Každá ženská je na audiny. Ale ne každá nutně potřebuje sedět v mastodontu typu Q7. A proto Audi nabídlo svým zákazníkům, a nutno podotknout že solventním zákazníkům, vyloženě městské vozítko. Za základní model dáte ovšem více než 400 000 Kč a jak je u prémiových značek zvykem, můžete si jej objednat s velmi obsáhlou příplatkovou výbavou. Když se hodně rozparádíte, můžete se zastavit až na ceně atakující 800 000 Kč. Útěchou vám potom může být velmi sofistikovaný pohon Quattro, který u konkurentů neobjednáte.

Všechny tyto prcky, které jsme vám představili, automobilky vybavují i s ohledem na mužské řidiče, a tak k nim lze objednat i výkonnější varianty.

Pokud jsme dnes psali o stylových autech pro ženy, nesmíme zapomenout na to, že toto něžné pohlaví stále častěji pokukuje do segmentu crossoverů a SUVéček. Je to hlavně proto, že se v těchto vozech cítí mnohem bezpečněji. Jen málokdy tak uvidíte SUV, které řídí žena, a které současně nebude mít uvnitř alespoň jednu dětskou sedačku. Ale o těchto modelech zase jindy.

(Foto zdroj: www.audi.cz, www.opel.cz, www.mini.cz, www.renault.cz, www.fiat.cz)

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...