Domů » Žebříčky » 10 zajímavých aut na svatbu

10 zajímavých aut na svatbu

0

Ti, kteří milují auta víc než holky budou mít problém sehnat spíš nevěstu. Nicméně pro opačný případ pro vás máme 10 tipů vozů, které ve svatební koloně nikdo nepřehlédne.

10 zajímavých aut na svatbu

Nejčastější auto na svatbu

V Česku jsou nejčastějšími svatebními vozy Škodovky, nejčastěji Superby. Tahle značka je už taková česká klasika, která neurazí ani nenadchne a hodí se téměř ke všemu. Většina z vás nejspíš bude hledat dobrý poměr ceny s komfortem a Superb rozhodně patří k těm autům, u kterých se to dá snést. To ale nic nemění na tom, že tímto prostě z davu nevystoupíte. 

Pojďme se tedy podívat na další příčky, kde se objevují hlavně luxusní, sportovní či malé vozy, ale i veterány a kabriolety. To už zní zajímavěji že? Jsou mezi nimi například Mercedesy, především třídy E nebo S, Audiny nebo Bavoráky. Pojďme si tyto vozy představit víc zblízka.

Mercedes třídy S

Mercedes Benz S

Začneme luxusní klasikou, o které slyšel snad každý. S-Class je určen spíš pro příznivce velkolepých oslav, na kterých se rozhodně nebude šetřit, ale většině to za zážitek stálo. 

Díky délce se tento Mercedes často považuje víc za limuzínu, než za sedan, z čehož vyplívá, že je uvnitř dost prostoru pro oba novomanžele, které nebude během jízdy nic rušit.

BMW M6

BMW M6

Auta z let okolo roku 2010 jsou také určitý styl, který na svatbách není zas tak častý. Svatební ozdoba by M6 moc slušela a s barvami by opět nebyl problém.

Nicméně jde opět spíš o vůz pro milovníky vůně benzínu, kteří dokáží ocenit deset až patnáct let stará auta a stojí jim za to mít kvůli tomu méně prostoru na nohy.

Volkswagen T1

Volkswagen Transporter T1

Pro některé je to možná až moc kýčovité, ale poté co T1 někdo uvidí na svatbě, jí už nikdy nevymaže z hlavy. Jde o MPV z 50. a 60. let často spojovaný se surfaři cestujícími napříč kalifornií a užívající si svobodu. Je sice pravda, že po svatbě už svobodní nebudete, ale alespoň pro ten pocit to stojí za zvážení.

Následující generace T2 je také moc pěkná, ale tam už většinou bývá více prostoru věnováno kuchyňce než sedadlům pro novomanžele.

Rolls-Royce Corniche

Rolls-Royce Corniche

Další klasický vůz na našem seznamu je unikátní Corniche, který je ideální pro elegantní a klidnou jízdu do nového života. Na silnicích ho kvůli historii sahající do počátku sedmdesátých let už skoro nepotkáte, takže na svatbě bude o to výjimečnější.

Verze s pevnou střechou poskytuje útulný prostor pro novomanžele a pro ty, kteří touží po větší míře svobody je kabrioletová verze dokonalou volbou.

Škoda Felicia Cabrio

Škoda Felicia Cabrio

Pokud si nevyberete Superba, ale i přesto chcete při svatbě zachovat dávku české tradice, klasická Felicie by vás neměla zklamat. Je zde ale zapotřebí brát ohled na riziko špatného počasí. Střecha se dá samozřejmě zatáhnout, ale zážitek už nebude tak silný.

Jaguar XJ6

Jaguar XJ6

Ještě jedna z možností jak ne úplně tradičně odjet z obřadu je nasednout do tohoto vozu. Už z vnějšku můžete vidět tu důstojnost osmdesátých let a interiér vás překvapí ještě víc. 

Navíc tady určitě stojí za zmínku jeho šestiválcový motor, díky kterému se plynule a svižně svezete.

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

I v tomto čtyřdveřovém sedanu se nádherně svezete a z fotek si nebudete moct vybrat tu nejlepší.

Díky své většinou červené barvě totiž nabízí možnost nádherné svatební výzdoby, která pokaždé sladí s autem. Italský styl se hodí snad ke všemu, obzvlášť k zamilovaným příběhům, které končí právě svatbou.

Hummer limousine

Hummer limousine

Pokud má někdo v plánu opravdu vystoupit z davu a zanechat nejen ve svých, ale i ostatních vzpomínkách nezapomenutelnou podívanou, výběr by mohl směřovat právě sem. Teď už jen takovou ameriku v Česku sehnat a vybrat vhodnou trasu i místo hostiny, abyste nedělali šoférovi zbytečné potíže při řízení.

Mini Cooper

Mini Cooper

I menší auta nabírají u svateb v posledních letech oblíbenosti, a proto na tomto seznamu nesmí chybět. Je to sice zas druhý extrém co se velikosti týče, ale fotogeničnost mu neodeberete.

Doporučil bych zde jak starý tak i nový model. Obě varianty jsou nejen fotogenické, ale také k nim ladí snad všechny barevné kombinace. 

Range Rover

Range Rover

Prostorný interiér SUV jako je Range Rover opět zajišťuje, že novomanželé a jejich svatební šaty budou mít dostatek místa pro pohodlnou jízdu. Protože se jedná o vůz ze středně vysoké třídy, soukromí je zde také zaručené, a to díky možnosti zatmavených okýnek.

Mnoho lidem přijde, že se černá barva na svatební vůz nehodí. Tady je ale dovoleno udělat výjimku. V bílé či stříbrné by mu to samozřejmě slušelo také, ale ta černá zkrátka dodává o něco větší pocit luxusu.

Kde vůz půjčit

Je dost možné, že budete mít známého s nějakým zajímavým vozem, který byste rádi využili na vaší svatbě. Když to majitel dovolí, máte vyhráno. To je ta levnější možnost.

Druhý způsob je vyhledání nějakého webu, který nabízí auta na půjčení. Může se jednat o web s auty určené jen na svatby, nebo o normální půjčovnu, kdy si vůz musíte dozdobit sami. Ceny se pohybují podle hodnoty auta mezi čtyřmi až deseti tisíci na den.

Tak snad nevěsta řekne ano i na váš návrh auta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články