Domů » Zajímavosti » Auto za 100 000 Kč

Auto za 100 000 Kč

0
Auto za 100 000 Kč

Renault prý vyrobí auto za 100 000 Kč, my ale ostrouháme

Automobilka Renault plánuje příští rok vyrobit osobní auto za 100 000 Kč. Tahle informace obletěla v posledních dnech automobilový svět. Skvělá zpráva, říkáte si?
Jenže my tady v Evropě si můžeme nechat zajít na cokoliv takového chuť a se sto tisíci v kapse můžeme vyrazit zase jenom do bazaru. Nové, super levné auto na našem trhu zřejmě k mání vůbec nebude, a jestli náhodou ano, tak rozhodně ne za tuto diskontní cenu.

Kvůli směrnicím EU, které jsme se někdy dobrovolně a někdy se skřípěním zubů zavázali dodržovat, musí nové auto splňovat nejen emisní normy, ale i různé bezpečnostní požadavky, což cenu auta pochopitelně radikálně zvyšuje. Vzpomínáte na původní Škodu Fabia junior, která v rámci finančních úspor neměla lakované nárazníky? Airbag chránil jen řidiče a uzavíratelná přihrádka před spolujezdcem byla záležitost do sci-fi? Asi takto nějak bude postupovat Renault se svým osekaným modelem za 100 000 Kč, který s největší pravděpodobností nabídne zákazníkům v Asii či Jižní Americe.

Foto zdroj: http://www.renault-portal.ru/

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...