Domů » Aktuality » BBC chystá žalobu na Clarksona a jeho show

BBC chystá žalobu na Clarksona a jeho show

0

Pouze dny nás dělí od odvysílání prvního dílu dlouho očekávaného pořadu „svaté trojice“ moderátorů Jeremyho Clarskona, Richarda Hammonda a Jamese Maye. S blížícím se datem premiéry tohoto pořadu se i množí spekulace, na co se můžeme těšit a čeho se naopak nedočkáme.

BBC chystá žalobu na Clarksona a jeho show

Soudě dle trailerů, které prozatím společnost Amazon vypustila na internet, víme, že nová show bude mít mnoho společných rysů s původním Top Gearem. Rozdílem ale má být megalomanské pojetí celé show díky trojnásobnému rozpočtu v porovnání s Top Gearem.

Britští právníci si již brousí zuby

Podobnosti s původním pořadem, který trojici novinářů proslavil po celém světě, si všímají i právníci britské televizní stanice BBC. Těm se údajně nelíbí fakt, že si Clarskonův nový pořad opět postavil svůj testovací okruh. Samotný Clarskon se ale brání, že vlastní testovací okruh má k dispozici více motoristických pořadů a nejedná se tak pouze o výsadu Top Gearu. Clarkson veřejnosti také prozradil, že právníci BBC již společnost Amazon upozornili na mnohé drobnosti, které jsou dle jejich názoru v duševním vlastnictví BBC. Patří mezi ně i takové detaily jako časy automobilů zajeté na jedno kolo napsané černým fixem. Britští právníci měli dokonce zakázat Jamesy Mayovi používat jeho oblíbenou nadávku „oh cock“, kterou používal po celou dobu účinkování v Top Gearu.

Stoprocentní jistota na žalobu

Podle mnohých médií  je téměř na sto procent jisté, že BBC podá na Amazon žalobu okamžitě po odvysílání první epizody nového pořadu The Grand Tour. Na čem si právníci BBC pravděpodobně smlsnou bude živé publikum, před kterým je vysílán Top Gear a před kterým bude vysílána i show The Grand Tour. Amazon se ovšem brání, že na rozdíl od velkého, statického hangáru, ve kterém je vysílán Top Gear, probíhá natáčení The Grand Tour pod velkým stanem. Natáčení navíc probíhá po celém světě. Mezi poslední destinace, kde probíhalo natáčení patří Velká Británie, USA, Německo nebo Lotyšsko.

První díl nové Clarksonovy, Hammondovy a Mayovy show bude odvysílán již 18. listopadu. Následovat bude dalších 12 epizod. Ihned po uvolnění posledního dílu této série vypukne natáčení série nové. Celkem bychom se měli dočkat 3 sérií po třinácti dílech.

Top Gear chystá odpověď

Mezitím probíhá v Británii natáčení nové série konkurenčního Top Gearu. Ten se pro novou sezónu dočká opět změny moderátorského složení. Chris Evans byl po obrovském tlaku ze strany veřejnosti odvolán a jeho místo zaujme oblíbený Mat LeBlanc, kterému bude sekundovat dvojice Rory Reid a Chris Harris.

Superb plošně zdražuje. Kolik si připlatíme?

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články