Domů » Autonovinky » BMW M3 Touring: „Poprvé“ pro mnichovskou automobilku

BMW M3 Touring: „Poprvé“ pro mnichovskou automobilku

0
BMW M3 Touring: „Poprvé“ pro mnichovskou automobilku
BMW M3 Touring G81

Dá se říct, že na poli menších rodinných kombíků střední třídy s velkým výkonem kraluje Audi RS4. Opomenout samozřejmě nesmíme ani Mercedes-Benz C63 Kombi, ale v této kategorii nikdy BMW nebodovalo. Vlastně ani nemohlo, neboť BMW M3 Touring jsme se nikdy nedočkali a těch několik kousků, které na internetu najdeme, si postavili nadšenci sami doma. Vlastně ještě bylo několik prototypů, které se ale nikdy do produkce nedostaly. Již brzy ale bude vše jinak a můžeme se připravit na BMW M3 G81 Touring.

Ještě si na něj ale počkáme

BMW M3 vždy bylo ve verzi sedan a kupé, ale mnichovská automobilka potvrdila, že se můžeme těšit na combi verzi. Ta by měla přijít do dvou let. Jako první byla odhalena tajemná fotka zádě automobilu, ke které se už ale přidaly fotky další, na základě kterých si můžeme udělat pěkný obrázek o vzhledu automobilu. Už v září bude představen model M3 ve verzi sedan a M4 jako kupé, zatímco M4 Convertible přijde příští rok.

BMW M3 Touring
BMW M3 Touring

Co bude pohánět M3 Touring?

Pod kapotou se bude nacházet dvakrát přeplňovaný benzínový šestiválec o objemu tři litry, což znamená výkon 473 koní a 600 Nm. Stejný motor známe například z BMW X3 M a X4 M. Můžeme předpokládat, že M3 Touring dostane pohon všech kol, který je ale schopný poslat poslat až 100 % výkonu na zadní kola, díky čemuž bude možné s tímto Touringem driftovat tak, jak by to u sportovního BMW mělo být. Vůz bude mít také širší postoj, lepší podvozek a větší brzdy.

BMW M3 G81 na Nürburgringu
BMW M3 G81 na Nürburgringu

První M3 Touring v historii

Automobilka BMW se nechala slyšet, že již testuje první prototypy na veřejných silnicích, tudíž je velice možné, že postupně budeme znát vzhled vozidla ještě před jeho odhalením. A jak už to u německých automobilek je zvykem, tak testovat se bude samozřejmě i na Nürburgringu. Když se podíváme do historie, tak tam najdeme prototypy BMW M3 E46 Touring, který se na silnici dostal, ale bohužel nikdy se nedostal na výrobní linky.

BMW M3 Touring E46
BMW M3 Touring E46

Foto: BMW a AutoExpress

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...