Domů » Zajímavosti » Bojíte se nehody? Zdokonalte se v jízdě

Bojíte se nehody? Zdokonalte se v jízdě

0
Bojíte se nehody? Zdokonalte se v jízdě

Nepodceňujte své řidičské schopnosti

Pokud je na našich silnicích jedno hlavní riziko, je to rozhodně to, které je spojeno s autonehodou. Těch se ale nemusíte nutně bát, jelikož stačí trocha obezřetnosti, předvídatelnosti a samozřejmě zkušeností. Navíc dnes drobné nehody nejsou téměř žádným rizikem. A to hlavně pro bezpečnost vozů, tak i pro ceny náhradních dílů. Ty podobně jako autodoplňky pro všechny typy vozidel snadno nakoupíte v pohodlí vašeho domova, a to online. Samozřejmě mnohdy sami zvládnete jak ony drobné opravy, tak i to, že si auto některým z doplňků vylepšíte. A co patří mezi ty nejvyhledávanější možnosti? Jsou to:

  • Autopotahy
  • Deflektory na okénka
  • Rohože na podlahu vozu

Jak se zdokonalit v řízení? Vše začíná autoškolou

Je jasné, že pokud chceme vyjet na tuzemské silnice, neobejdeme se bez řidičského oprávnění. A to dostaneme jenom v autoškole, po absolvování kurzu a hlavně závěrečných zkoušek. Zde se tak naučíte nejenom řídit, ale naučíte se zde také teorii spojenou s vyhláškou a dopravními značkami. Autoškola pro začátečníky vás však naučí i to, jak provést základní údržbu a kontrolu vozu, nebo jak vyměnit píchlou pneumatiku. To vše jsou dovednosti, které se na tuzemských silnicích budou hodit každému.

Dlouho jste neřídili? Osvěžte si dané základy

Autoškoly ale nemusí být určené jenom pro ty osoby, které nemají řidičský průkaz a chtějí ho získat. Využít jejich služeb mohou i lidé s řidičským oprávněním. A to třeba ve chvíli, kdy několik let neřídili. Pro ně jsou připraveny kondiční jízdy. Ty jsou určené všem těm, kteří chtějí opět získat jistotu. Celá jízda probíhá pod dohledem zkušených instruktorů, který nejenom upozorní na chyby, ale v případě potřeba také zasáhne. Díky tomu tak neriskujete s vlastním vozem a za pár jízd opět jezdíte dokonale, jako tomu bylo v minulosti.

Previous article Novinky od Mini
Next article Kultovní auta: Lancia Stratos – 5. díl
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....