Britská vláda se chystá pokrýt dálnice wi-fi

0
2594

I dálniční síť musí jít s dobou

S automobily, které svému řidiči hlásí aktuální dění o dopravní situaci na silnici před nimi se dnes setkáváme nezřídka kdy. S rozvojem autonomních technologií, bude potřeba informačních systémů, kterými budou vpředu jedoucí automobily posílat informace k dalším vozům, hrát stále důležitější roli. Toho je si velice dobře vědoma i britská vláda.

 

5 miliard na vývoj nových systémů

Právě proto plánuje vyčlenit ze svého rozpočtu 150 milionů liber (5 miliard a 100 milionů Kč) na rozjetí zcela nového projektu úpravy dálničních koridorů. Tento projekt zahrnuje instalaci nových radarových systémů, systém tlumení hluku, vývoj nových adaptivních semaforů do měst a v neposlední řadě i systém nazvaný „propojené koridory“.Tento název pod sebou neskrývá nic jiného než pokrytí dálniční sítě signálem wi-fi. K tomu se chytré vozy připojí a budou si moci vzájemně předávat informace.

 

Foto: wikimedia.com

Předchozí článekHalo koncept, má vůbec smysl?
Další článekRevoluce přichází – Tesla Model 3
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno