Domů » Aktuality » Britská vláda se chystá pokrýt dálnice wi-fi

Britská vláda se chystá pokrýt dálnice wi-fi

0

S automobily, které svému řidiči hlásí aktuální dění o dopravní situaci na silnici před nimi se dnes setkáváme nezřídka kdy. S rozvojem autonomních technologií, bude potřeba informačních systémů, kterými budou vpředu jedoucí automobily posílat informace k dalším vozům, hrát stále důležitější roli. Toho je si velice dobře vědoma i britská vláda.

Britská vláda se chystá pokrýt dálnice wi-fi

 

5 miliard na vývoj nových systémů

Právě proto plánuje vyčlenit ze svého rozpočtu 150 milionů liber (5 miliard a 100 milionů Kč) na rozjetí zcela nového projektu úpravy dálničních koridorů. Tento projekt zahrnuje instalaci nových radarových systémů, systém tlumení hluku, vývoj nových adaptivních semaforů do měst a v neposlední řadě i systém nazvaný „propojené koridory“.Tento název pod sebou neskrývá nic jiného než pokrytí dálniční sítě signálem wi-fi. K tomu se chytré vozy připojí a budou si moci vzájemně předávat informace.

 

Foto: wikimedia.com

Previous article Halo koncept, má vůbec smysl?
Next article Revoluce přichází – Tesla Model 3
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články