Volvo vypouští 100 autonomních aut do ulic!

0
1875

Posedlost bezpečností pokračuje

Automobily vyrobené švédskou automobilkou Volvo byly a jsou považovány za nejbezpečnější automobily, pohybující se na světových silnicích. Svou posedlost bezpečností předvádí Volvo v posledních letech opravdu razantním krokem. Pracuje na systému, který dokáže zcela eliminovat z procesu automobilové dopravy ten nejnebezpečnější prvek – člověka.

 

Na poli vývoje autonomních automobilů patří Volvo mezi světovou špičku a v mnohém dokáže překonat i své konkurenty z amerického internetového gigantu Google.

 

100 autonomních automobilů v reálném provozu

Nyní přišla švédská automobilka při vývoji autonomního automobilu na hranici významného milníku. Rozhodlo se, že systém je již natolik propracovaný, že je možné vypustit prototypové vozy do reálného provozu a vyhodnotit jejich funkci v reálu.

 

 

Nebude se ale jednat o nějaký malý test. Na čínských silnicích, kde testy budou probíhat, se bude pohybovat přesně 100 upravených vozů. Ty se budou účastnit běžného provozu na okresních silnicích, dálnicích i ve městech. Na základě analýzy získaných dat budou inženýři Volva dále zdokonalovat autonomní systémy řízení vozu. Dalším cílem Volva, je díky tomuto testování autonomní řízení vozu jeho propagace. Řidiči k němu totiž stále přistupují spíše zdrženlivě.

 

Volvo se s odůvodněním závádění autonomních systémů odkazuje na statistiku, která ukazuje, že až 90 % všech dopravních nehod je způsobeno chybou lidského faktoru. Díky autonomnímu řízení budou tyto chyby eliminovány a s dopravními nehodami se máme setkávat jen výjimečně. Dle automobilky budou moci řidiči, tedy spíše už jen cestující, využít čas ztrávený na cestě k mnohem efektivnějším a příjemnějším činnostem.

 

Foto: Volvo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno