Domů » Zajímavosti » Bugatti Veyron „za pár šupů“. Jaká je pravda?

Bugatti Veyron „za pár šupů“. Jaká je pravda?

0

Bugatti Veyron úplně nejlevnější auto není. Pokud vás někdy chytila zvědavá nálada, a hledali jste si nějaký na bazaru, tak vás pravděpodobně velice rychle zase přešla. Nacházíme kousky, jež se prodávají s cenou kolem 30 milionů korun. Objevil se ale jeden levnější kousek. O poznání levnější. Tohle Bugatti Veyron je na prodej za 6,7 milionů korun. Samozřejmě to není jen tak.

Bugatti Veyron „za pár šupů“. Jaká je pravda?

Má jeden velký háček

Jako každá podivně dobrá koupě, tak i tato má jeden velký nepěkný detail. On to ani není tak detail, jakožto spíše celé auto. Je totiž kompletně nepojízdné a jeho životní příběh je až nepochopitelný. Rozhodně odlišný od životu jiných Veyronů. V roce 2009 totiž tento kousek skončil v jezeře.

Nepovedený pojistný podvod

Vjel do něj s ním sám majitel tohoto nádherného vozu. Jeho verze byla, že se během jízdy lekl pelikána a skončil v jezeře. Ale víte jak to bývá, když po cestě jede nějaký supersport. Kdo by si ho nenatočil na mobil a nepochlubil se kamarádům Tento Veyron byl bohužel také zrovna natáčen. A záběry prokázaly, že řidiče žádný pelikán nevystrašil, nýbrž že se pokusil o pojistný podvod. Američan Andy House se kvůli tomu dostal na 6 let do vězení.

Bugatti Veyron na náhradní díly

Vůz měl potom smutnou cestu. Byl rozebrán na náhradní díly a co z něj zbylo, tak to se prodává za oněch 300 000 dolarů. Zájemci o tento vůz byli, ale všichni si nakonec uvědomí, že jeho koupě by byla až moc velký risk. V žádném případě není zaručeno, že by se vrátil. Ono jezero, do kterého House vjel, bylo slané. Slaná voda není nic dobrého pro elektroniku ani pro většinu dílů. Jejich výměna by tak mohla být nechutně drahá nebo nereálná.

Cesty jsou, ale zisk jistý není

Je zde také jedna možnost. Vůz prohlédnout, očistit a prodat co se dá. Ani tady ale není navrácení peněz jisté. Problémem je onen nedostatek informací o skutečném stavu vozu a chybějící části.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články