Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

0
2185

Doba levného tankování je pryč

Po celou první třetinu letošního roku zdobil obličej českých řidičů, při pohledu na ceny paliva, úsměv od ucha k uchu. Ceny benzínu i nafty totiž rekordně padaly a my jsme si mohli užívat levnější jízdy. Bohužel, to už od konce března letošního roku neplatí.

 

O kolik ceny vyrostly?

Jak uvádí ČTK, ceny benzínu mezi květnem a červnem letošního roku povyrostly průměrně o 1,3 Kč. Cena nafty v průměru narostla o 1,5 Kč. Tento růst se naštěstí pro řidiče od poloviny června zastavil. Litr běžného benzínu Natural 95 pořídíte v průměru za 29,91 Kč a průměrná cena litru nafty vyjde na 28, 33 Kč.

 

TIP: Spočítejte si průměrnou spotřebu  

 

Na vysočině je nejdráž

Ptáte se, kde se tankovat vyplatí, a kde naopak sáhnete hlouběji do kapsy? Nejvyšší ceny benzínu nalezneme v kraji Vysočina, kde cena benzínu dosahuje až 30,36 Kč za litr. Druhý nejdražší natural 95 nalezneme v Plzeňském kraji, kterému je v patách Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj a kraj olomoucký. Nejdražší naftu nalezneme stejně jako benzín v kraji Vysočina a kraji plzeňském. Nejlevněji je naopak v Moravskoslezském, Královehradeckém a Pardubickém kraji.

 

Ptáte se, kde se vyplatí tankovat při cestě do Chorvatska? Potom nezapomeňte navštívit náš článek

 

Foto: Pixabay.com

 
Sdílejte
Předchozí článekHonda před Silverstonem posiluje
Další článekZnáme reálnou spotřebu vozů PSA
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here