Domů » Aktuality » Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

0
Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

Doba levného tankování je pryč

Po celou první třetinu letošního roku zdobil obličej českých řidičů, při pohledu na ceny paliva, úsměv od ucha k uchu. Ceny benzínu i nafty totiž rekordně padaly a my jsme si mohli užívat levnější jízdy. Bohužel, to už od konce března letošního roku neplatí.

 

O kolik ceny vyrostly?

Jak uvádí ČTK, ceny benzínu mezi květnem a červnem letošního roku povyrostly průměrně o 1,3 Kč. Cena nafty v průměru narostla o 1,5 Kč. Tento růst se naštěstí pro řidiče od poloviny června zastavil. Litr běžného benzínu Natural 95 pořídíte v průměru za 29,91 Kč a průměrná cena litru nafty vyjde na 28, 33 Kč.

 

TIP: Spočítejte si průměrnou spotřebu  

 

Na vysočině je nejdráž

Ptáte se, kde se tankovat vyplatí, a kde naopak sáhnete hlouběji do kapsy? Nejvyšší ceny benzínu nalezneme v kraji Vysočina, kde cena benzínu dosahuje až 30,36 Kč za litr. Druhý nejdražší natural 95 nalezneme v Plzeňském kraji, kterému je v patách Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj a kraj olomoucký. Nejdražší naftu nalezneme stejně jako benzín v kraji Vysočina a kraji plzeňském. Nejlevněji je naopak v Moravskoslezském, Královehradeckém a Pardubickém kraji.

 

Ptáte se, kde se vyplatí tankovat při cestě do Chorvatska? Potom nezapomeňte navštívit náš článek

 

Foto: Pixabay.com

Previous article Honda před Silverstonem posiluje
Next article Známe reálnou spotřebu vozů PSA
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...