Domů » Aktuality » Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

0
Ceny paliva nadále rostou. Kde natankujete nejlevněji?

Doba levného tankování je pryč

Po celou první třetinu letošního roku zdobil obličej českých řidičů, při pohledu na ceny paliva, úsměv od ucha k uchu. Ceny benzínu i nafty totiž rekordně padaly a my jsme si mohli užívat levnější jízdy. Bohužel, to už od konce března letošního roku neplatí.

 

O kolik ceny vyrostly?

Jak uvádí ČTK, ceny benzínu mezi květnem a červnem letošního roku povyrostly průměrně o 1,3 Kč. Cena nafty v průměru narostla o 1,5 Kč. Tento růst se naštěstí pro řidiče od poloviny června zastavil. Litr běžného benzínu Natural 95 pořídíte v průměru za 29,91 Kč a průměrná cena litru nafty vyjde na 28, 33 Kč.

 

TIP: Spočítejte si průměrnou spotřebu  

 

Na vysočině je nejdráž

Ptáte se, kde se tankovat vyplatí, a kde naopak sáhnete hlouběji do kapsy? Nejvyšší ceny benzínu nalezneme v kraji Vysočina, kde cena benzínu dosahuje až 30,36 Kč za litr. Druhý nejdražší natural 95 nalezneme v Plzeňském kraji, kterému je v patách Hlavní město Praha, Jihomoravský kraj a kraj olomoucký. Nejdražší naftu nalezneme stejně jako benzín v kraji Vysočina a kraji plzeňském. Nejlevněji je naopak v Moravskoslezském, Královehradeckém a Pardubickém kraji.

 

Ptáte se, kde se vyplatí tankovat při cestě do Chorvatska? Potom nezapomeňte navštívit náš článek

 

Foto: Pixabay.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...