Chcete ušetřit při cestě do Chorvatska? Tankujte výhodně

0
3942

Kde tankovat při cestě do Chorvatska?

Připravujete se na cestu na dovolenou, strávenou v Chorvatsku a lámete si hlavu, jak po cestě nějakou tu korunu ušetřit? Pokud ano, můžete si přestat namáhat mozkové závity. Připravily jsme pro vás přehled cen v zemích, kterými při cestě za svou zaslouženou dovolenou projedete. Kde se tedy vyplatí tankovat?

 

S plánováním pomůže chytrá aplikace

Prvním předpokladem pro co největší úsporu, je dobře i rozplánovat trasu, včetně zastávek a míst kde hodláte tankovat. Při pohybu po území České republiky vám k těmto účelům může skvěle posloužit nedávno implementovaná funkce společnosti Seznam.cz v jejich mapovém systému Mapy.cz. Tato funkce vám dokáže zobrazit aktuální ceny paliv na většině českých čerpacích stanic.

 

V Čechách plnou, V Chorvatsku pouze LPG

Tato funkce českého mapového systému bohužel nefunguje pro zahraniční čerpací stanice. Zde si tedy musíme vystačit se statistikou a ta hovoří jasně. Při pohledu do tabulky aktuálních průměrných cen paliv je každému jasné, že pokud váš vůz spaluje benzín či naftu, vyplatí se natankovat plnou nádrž ještě v České republice. Za našimi hranicemi se pak jeví rozumné tankování v Rakousku. Naopak kde se tankovat nevyplatí je vaše cílová destinace. Chorvatsko totiž platí za jednu ze zemí s nejvyššími cenami pohonných hmot. To ovšem neplatí pro LPG, které je v Chorvatku poměrně levné. Při cestě přes Slovensko a Maďarsko se vyplatí tankovat u našich slovenských bratří, ale i zde jsou ceny výrazně vyšší, než je tomu na našem území.

Aktuální průměrné ceny pohonných hmot v Kč

 

ZeměCena Naturalu 95Cena naftyCena LPG
Rakousko29,9127,7117,86
Slovensko31,4027,7416,78
Slovinsko33,3530,5816,78
Maďarsko29,8529,5020,03
Chorvatsko32,5330,5611,91

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno