Domů » Pro řidiče » Chcete ušetřit při cestě do Chorvatska? Tankujte výhodně

Chcete ušetřit při cestě do Chorvatska? Tankujte výhodně

0

Připravujete se na cestu na dovolenou, strávenou v Chorvatsku a lámete si hlavu, jak po cestě nějakou tu korunu ušetřit? Pokud ano, můžete si přestat namáhat mozkové závity. Připravily jsme pro vás přehled cen v zemích, kterými při cestě za svou zaslouženou dovolenou projedete. Kde se tedy vyplatí tankovat?

Chcete ušetřit při cestě do Chorvatska? Tankujte výhodně

S plánováním pomůže chytrá aplikace

Prvním předpokladem pro co největší úsporu, je dobře i rozplánovat trasu, včetně zastávek a míst kde hodláte tankovat. Při pohybu po území České republiky vám k těmto účelům může skvěle posloužit nedávno implementovaná funkce společnosti Seznam.cz v jejich mapovém systému Mapy.cz. Tato funkce vám dokáže zobrazit aktuální ceny paliv na většině českých čerpacích stanic.

V Čechách plnou, V Chorvatsku pouze LPG

Tato funkce českého mapového systému bohužel nefunguje pro zahraniční čerpací stanice. Zde si tedy musíme vystačit se statistikou a ta hovoří jasně. Při pohledu do tabulky aktuálních průměrných cen paliv je každému jasné, že pokud váš vůz spaluje benzín či naftu, vyplatí se natankovat plnou nádrž ještě v České republice. Za našimi hranicemi se pak jeví rozumné tankování v Rakousku. Naopak kde se tankovat nevyplatí je vaše cílová destinace. Chorvatsko totiž platí za jednu ze zemí s nejvyššími cenami pohonných hmot. To ovšem neplatí pro LPG, které je v Chorvatku poměrně levné. Při cestě přes Slovensko a Maďarsko se vyplatí tankovat u našich slovenských bratří, ale i zde jsou ceny výrazně vyšší, než je tomu na našem území.

Aktuální průměrné ceny pohonných hmot v Kč

Země Cena Naturalu 95 Cena nafty Cena LPG
Rakousko 29,91 27,71 17,86
Slovensko 31,40 27,74 16,78
Slovinsko 33,35 30,58 16,78
Maďarsko 29,85 29,50 20,03
Chorvatsko 32,53 30,56 11,91

Previous article Slavná značka Saab umírá
Next article Historie automobilky Tatra (druhá část)
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články