Domů » Zajímavosti » Cestování autem s dětmi. Co dělat, aby byla cesta co nejpříjemnější?

Cestování autem s dětmi. Co dělat, aby byla cesta co nejpříjemnější?

0

Na dovolenou s rodiči vzpomínají mnozí z nás dodnes. Jenže někteří jedinci si zároveň dobře pamatují, že nejhorším zážitkem byla samotná cesta. Jak tedy dnes ulehčit vlastním potomkům? 

Cestování autem s dětmi. Co dělat, aby byla cesta co nejpříjemnější?

Cestování autem s dětmi 

Samozřejmě je rozdíl, pokud se svými potomky vyrazíte po silnici, nebo vzdušnou čarou. Cesta autem bývá označována za nejvhodnější v případě kratších a středních vzdáleností, protože nepotrvá extrémně dlouho a navíc budete většinou pány situace. Kdykoli lze např. udělat přestávku. Jenže ještě než vyrazíte na cestu autem s dětmi, měli byste se zaměřit na několik důležitých bodů.

V prvé řadě nepodceňujte přípravy

Nejhorší možný scénář říká, že těsně před odjezdem zjistíte, že vám něco důležitého chybí. Minimálně se 14 dní denním předstihem proto udělejte všechny nezbytné nákupy. Produkty pro děti si lze dnes koneckonců pořídit jednoduše a levně. Stačí např. využít slevový kód na Prodeti.cz a můžete malým cestovatelům za příznivější ceny nakoupit mnoho věcí, které jim usnadní přesun.

Co si se sebou určitě zabalit?

Některým věcem byste při balení měli dát přednost před jinými. Neměla by vám chybět láhev s (neslazenou) vodou, nějaké jídlo (ideálně čerstvé ovoce a zelenina), vlhčené ubrousky, náhradní oblečení (nejlépe přírodní a lehké), hry a hračky, stejně jako pohodlný polštářek. Samozřejmě byste měli mít rovněž cestovní lékárničku, kterou máte ostatně povinnost vozit ze zákona. 

To nejdůležitější mějte po ruce

Pokud se chystáte pobývat mimo domov delší dobu, jistě budete mít spoustu zavazadel, která si přitom opět můžete zakoupit levněji s různými slevovými kódy a ušetřit. Důležité věci jako dětské jídlo a pití, náhradní oblečení, oblíbené hračky či polštářek byste přitom měli mít vždy někde navrchu. Jinak je budete muset v případě potřeby složitě hledat, což určitě není žádoucí. 

Snažte se dětem udělat cestu co nejpříjemnější  

Některé děti snášejí cestování autem hůře než jiné. Proto je důležité, aby se při cestě cítily co nejkomfortněji. Radost jim samozřejmě udělají především oblíbené hračky. Holky i kluci navíc jistě ocení cédéčko s dětskými písničkami, případně s pohádkami. Naopak nedoporučujeme čtení, což je jeden z nejčastějších důvodů, proč mohou děti špatně snášet cestu autem.

Buďte připraveni, že dětem nebude dobře

Čtení za jízdy způsobuje tzv. kinetózu neboli nemoc z pohybu, která se nečastěji projevuje zvracením. Jenže některým dětem je v autě špatně, i když si knížku číst nebudou. Rodiče tak musí být připraveni i na tuto nepříjemnou eventualitu. Děti by neměly během cesty hodně jíst a navíc vám samozřejmě nesmějí chybět léky na nevolnost. Pomoci ale může třeba také navlhčený ručník či ubrousky

Dělejte během jízdy časté přestávky

Zejména při delších cestách byste měli jednou za čas zastavit (např. na odpočívadle či na benzínce). Kromě nevolnosti z pohybu totiž dětem často nedělá dobře ani horko či nedostatek vzduchu. Udělejte si tedy přestávku, vystupte, protáhněte se, a bude-li se vám to zdát vhodné, kupte dětem i nějakou menší laskominu. Taková pauza ostatně udělá dobře také rodičům, a to především řidiči.  

Sedněte si k dětem na zadní sedadlo 

Pokud jsou děti během cesty neklidné, upokojit je může přítomnost jednoho z rodičů na zadním sedadle. Holky a kluci pak bývají obvykle klidnější. Chybu přitom rozhodně neuděláte, když si zazpíváte oblíbené písničky, budete jim vyprávět pohádku anebo si dáte nějakou hru. Různých slovních her, k nimž nic nepotřebujete, existuje mnoho, takže si jich před cestou několik připravte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články