Domů » Zajímavosti » Chevrolet Volt jako solitér na silnici již příští rok

Chevrolet Volt jako solitér na silnici již příští rok

0

General Motors začíná s testováním autonomních vozů, které budou schopny samočinného řízení v ostrém provozu. První z nich by měl být model Volt, tedy Plug-in hybrid.

Chevrolet Volt jako solitér na silnici již příští rok

Současné automobilové trendy velí automobilkám celkem jasné příkazy. Ve své paletě nabízených modelů by určitě mely mít velké SUV, plug-in hybrid a měly by věnovat co nejvíce financí do vývoje vozů s autonomním řízením. A právě tyto dva poslední body nyní spojil Chevrolet a výsledek se chystá vypustit do ulic měst a na rychlostní silnice již příští rok.

Chevrolet-Volt_2016_1024x768_wallpaper_08Autonomní řízení sice stále ještě omezuje řada překážek, jako je například legislativa, nebo technická vyspělost, i přesto však řada automobilek i menších firem na tomto systému pilně pracuje. Chevrolet oznámil, že svou flotilu autonomních Voltů vypustí do běhu již koncem příštího roku.

Chevrolet-Volt_2016_1024x768_wallpaper_09

Počáteční krůčky zkoušení budu přeci jen trochu patrnější. Vozy budou nejdříve brázdit areál Warren Technical Center. To má rozlohu 243 hektarů a má vlastní silniční síť. Volti zde budou fungovat jako jakési taxíky pro zaměstnance, kteří si automobil zavolají pomocí mobilní aplikace a skrze ní také zadají místo kam chtějí být odvezeni. Vůz je tak vyzvedne a na určeném místě zaparkuje a cestujícího vyloží.

Chevrolet-Volt_2016_1024x768_wallpaper_0cSoučasně s touto technologií pracuje GM od roku 2012 také na poloautonomním systému Super Cruise, který bude součástí modelu Cadillac CT6. Tento systém nebude vyžadovat po cestujícím ruce na volantu, ale i tak bude chtít jeho pozornost.

Kdy přesně budou do provozu zařazeny vozy využívající naplno autonomního řízení, není ještě zcela jisté. Podle odhadu odborníků by však zlom mělo přinést období okolo roku 2020, kdy by se mohly vozy s touto technologií poprvé podívat na trh. Už nyní je však jasné, že se nebude jednat o nikterak levnou záležitost.

Foto: netcarshow.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články