Domů » Aktuality » Co chystá stát pro elektromobily? Miliardové dotace

Co chystá stát pro elektromobily? Miliardové dotace

0
Co chystá stát pro elektromobily? Miliardové dotace

Naše vláda se ve svém přístupu nejspíše inspirovala u západních sousedů. Uvolní tak velké peníze z našich daní pro elektromobily. A podle posledních zpráv půjde až o miliardy. Nestačilo by náhodou méně? Můžeme vám ale prozradit, že to v žádném případě není vše.

Zvýhodnění vlastníků elektromobilů

Martin Kolovratník z hnutí ANO dále uvedl, že by se vlastníci elektromobilů a hybridů mohli dočkat vyhrazených jízdních pruhů, možnosti vjezdu do vyhrazených oblastí a osvobození od placení dálniční známky. Hlavní město Praha navíc dovolilo parkovat zadarmo v modrých zónách elektrickým i hybridním vozům.

Elektromobily dotovat a dotovat

Plán samozřejmě obsahuje i podporu při koupi elektromobilů. Určuje také programy, z nichž budou dotovány výstavby rychlonabíječek a další infrastruktury. Nabíječky mají dokonce předběhnout trh. Ze začátku by jich tak mělo přibývat více než aut. To znamená, že budou prodělečné a stát je bude muset dotovat.

Cíle jsou vysoké

Během dvou let by měl počet rychlonabíječek stoupnout z 50 na 500. To je velká nárůst. Zajímá vás kolik taková nabíječka stojí? Minimálně půl milionu. A kolik by mělo do roku 2025 jezdit na českých silnicích elektromobilů? Mělo by to být sto tisíc, zatímco dnes jich na silnicích najdete sotva dva tisíce.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....