Domů » Zajímavosti » Co vám hrozí za jízdu po dálnici bez patřičné známky?

Co vám hrozí za jízdu po dálnici bez patřičné známky?

0

Každý motorista by měl sledovat postupné změny v zákonech i jednotlivých předpisech. Jedině tak se vyhnete nepříjemnostem, pokutám, a dokonce i ztrátě řidičského oprávnění. Jak je to s dálničními známkami a možným postihem?

Co vám hrozí za jízdu po dálnici bez patřičné známky?

Stále dokonalejší kontroly

V posledních několika letech přichází dálniční známka jen v online provedení. To si můžete velmi snadno zakoupit ze svého mobilu. I přesto si někteří lidé myslí, že mohou podvádět a jezdit bez patřičného povolení.

V takových situacích zpozorněte – policisté používají stále dokonalejší metody, jak na vás přijít. V tuto chvíli používají moderní kamery s umělou inteligencí. Jejich úkol je prostý. Bez přestání skenují SPZ všech projíždějících automobilů. Poté porovnávají získané údaje s databází.

Chybí vám dálniční známka 2024? Pak daná kamera ihned upozorní hlídku. Následně můžete očekávat pokutu ve výši 5 000 Kč. Budete-li dělat potíže (třeba nezaplatíte včas nebo se budete bránit), přijde na řadu správní řízení. Během něho zaplatíte až 20 000 Kč.

Ve zvláštních případech (pokusíte-li se například zneužít status osvobozeného vozidla), budete muset zaplatit dokonce až 100 000 Kč. Tak co, není lepší zakoupit si adekvátní známku?

Objednání online

Jak si vlastně pořídíte dálničku? Ze všeho nejdříve si rozklikněte internetové stránky eDalnice. Poté si zvolte adekvátní kus – jednodenní, desetidenní, měsíční, či roční.

Následně stačí vyplnit SPZ a stát registrace vozidla. Nezapomeňte zadat i požadovaný začátek platnosti známky. Ve finále zaplatíte a počkáte si na potvrzovací e-mailovou zprávu. Po jejím obdržení (přijde maximálně do třiceti minut od koupě) máte 100% jistotu, že je dálnička aktivní a vy můžete vyrazit na dálnice bez obav z pokuty. Za každý zakoupený kus navíc daný e-shop vysadí jeden strom.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články