Domů » Zajímavosti » Dacia se stala třetí nejprodávanější značkou v Česku

Dacia se stala třetí nejprodávanější značkou v Česku

0

Na jaké automobilky v České republice nejčastěji narazíme? Zaručeně musíme zmínit mladoboleslavskou Škodu, Volkswagen a v poslední době je to i Hyundai. Do této úzké skupinky ale rozhodně patří i Dacia. Jen je zkuste při cestě do práce spočítat. Daří se jí dokonce tak dobře, že na žebříčku prodejů předskočila i Hyundai a stala se třetí nejprodávanější automobilkou u nás.

Dacia se stala třetí nejprodávanější značkou v Česku

Snaha malá ale výsledky překvapují

Jedná se o výsledky založené na počtu registrací během prvních třech měsíců letošního roku. Samotná automobilka tento velký úspěch přikládá zajímavé nabídce modelů. Podle posledních informací totiž nepořádala nějakou větší reklamní kampaň a i přesto se poprvé v historii fungování na českém trhu dostala do Top 3. Dá se předpokládat že velký podíl na úspěchu má SUV Duster. Přeci jen jsem národ chatařů a tento vůz zvládá cesty na nákupy i jízdu po rozbité polní cestě.

Dacia a její rozmanitá nabídka

A s touto myšlenkou souhlasí i čísla. Za první čtvrtletí roku 2019 bylo registrováno celkem 1451 Dusterů. Patří do kategorie kompaktních SUV, kde je hned na druhé pozici za vozem Škoda Karoq, jehož se prodalo 2062 kusů. V kategorii malých MPV je Dokker s celkem 971 prodanými kusy a Dacia má pokrytou i kategorii malých vozů. Tam totiž najdeme Sandero, kterých se nově dostalo na silnice 735 kusů.

A co konkurence?

Tento úspěch nemusí mít na svědomí jen růst prodejů. Projevit se přeci mohl i pokles počtu prodaných vozů jiné automobilky. A přesně tohle zažil Hyundai. Ve stejném období minulého roku se jim podařilo prodat 4551 vozů. V roce 2019 to ale bylo pouze 3968, s čímž klesnul i tržní podíl značky. Podobnou situaci zažil i Volkswagen, u kterého spadly prodeje z 6253 na 5715, ale i přesto tržní podíl vzrostl. Ještě si můžeme doplnil, že vozů Škoda se registrovalo 20 586 kusů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články