Domů » Autonovinky » Nová Dacia Duster. Je výrazně lepší?

Nová Dacia Duster. Je výrazně lepší?

0

Dacia Duster je jedním z nejúspěšnějších vozů na poli SUV. Už dávno to není jen ta levná volba. Je to prodejní trhák a teď se dočkala nové generace. Proběhlo mnoho změn na všech frontách. Bude se díky nim prodávat ještě rychleji?

Nová Dacia Duster. Je výrazně lepší?

Předchůdce nezapře

Spoustu znaků i nadále sdílí se svým úspěšným předchůdcem. Byl použit stejný základ, ale hned na první pohled poznáte, že drtivá většina zbytku prošla redesignem. Vzhled navíc doplňuje výrazně modernější interiér a zajímavější výbava. Co se ale nezměnilo, tak to je strategie. Dacia říká: „Nabízíme auto velikosti SUV za cenu vozu malého“. A při pohledu do ceníku mají pravdu. Crossovery v podobné cenové relaci většinou nemají ani pohon všech kol.

Vizuálně vyrostla

Nová generace vypadá mohutněji, ale přitom je skoro stejně velká. Prodloužena je o 2,5 centimetru a rozvor zůstal stejný. Zároveň jí ale nechybí nic ze vzhledu klasického Dusteru. Při pohledu z boku si všimnete nového plastového panelu za lemem předního kola. Ty mohou mít velikost až 17 palců.

Přední sklo je mnohem více skloněné, takže má člověk z interiéru jiný pocit.Výplně dveří, přístrojovka a mnoho dalších doplňků jsou i nadále z tvrdého plastu. Naštěstí v Dacii umí dokonale jednu věc. Dokázat, že auto ani na rozbitých okreskách nerezonuje.

Jednodušší je někdy lepší

Jak je to s různými digitálními vychytávkami? Bohužel musíme uznat, že disponuje jedním z jednodušších multimediálních systémů. Jednoduchost ale nemusí být špatná. Vše totiž dokonale funguje a extrémně snadno se v něm orientuje. Zvládne ho mladý člověk i každý důchodce.

Co uvádí Duster do pohybu?

Nejčastěji vybíranou volbou je benzínový motor 1.6 litru s pohonem předních kol. Tuto motorizaci si můžete nechat přestavit na LPG. Další možností je přeplňovaný benzín 1.2 litru, což je ideální volbou, pokud chcete šetřit. Změna proběhla na manuální převodovce. Byly prodlouženy převody, což uvítáte hlavně na dálnici. V případě pohonu všech kol nebo automatické převodovky se podívejte turbodieselu 1.5 dCi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články