Domů » Aktuality » Další Dieselgate na obzoru!

Další Dieselgate na obzoru!

0

Rozhořčené davy ještě ani nestihly utichnout po obrovské aféře Dieselgate, spojené s koncernem Volkswagen , a již se nám rýsuje další možná aféra. Do trablů se nyní dostává další německá automobilka. Tou není nikdo jiný než slavný výrobce, jehož vozy se pyšní třícípou hvězdou na kapotě – Mercedes-Benz.

Další Dieselgate na obzoru!

Konkrétně stojí Mercedes před žalobou v americkém státě New Jersey. Zde jej žaluje právnická firma Hagens Berman, která zastupuje zákazníky automobilky. Ti tvrdí, že Mercedes, stejně jako Volkswagen manipuloval se svými dieselovými motory. Turbodieselové motory BlueTec v sobě mají mít software, který při poklesu teploty pod 10 stupňů Celsia vypíná kontrolu vypouštěných emisí. Motor se tak přestane věnovat snižování emisí a věnuje veškerou svou pozornost udržení výkonnosti.

Ano, každý člověk s racionálním uvažováním by mohl říci a co je na tom? Ve své podstatě je to zcela pochopitelný krok. Ale jakmile se američtí právníci chytí podobného tématu, racionální uvažování běžného motoristy je pro ně sprosté slovo. Uvidím tedy, jak se celá kauza vyvine.

Foto: Wald

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články