Domů » Aktuality » Další Dieselgate na obzoru!

Další Dieselgate na obzoru!

0
Další Dieselgate na obzoru!

Ohrožen je tentokrát Mercedes!

Rozhořčené davy ještě ani nestihly utichnout po obrovské aféře Dieselgate, spojené s koncernem Volkswagen , a již se nám rýsuje další možná aféra. Do trablů se nyní dostává další německá automobilka. Tou není nikdo jiný než slavný výrobce, jehož vozy se pyšní třícípou hvězdou na kapotě – Mercedes-Benz.

Konkrétně stojí Mercedes před žalobou v americkém státě New Jersey. Zde jej žaluje právnická firma Hagens Berman, která zastupuje zákazníky automobilky. Ti tvrdí, že Mercedes, stejně jako Volkswagen manipuloval se svými dieselovými motory. Turbodieselové motory BlueTec v sobě mají mít software, který při poklesu teploty pod 10 stupňů Celsia vypíná kontrolu vypouštěných emisí. Motor se tak přestane věnovat snižování emisí a věnuje veškerou svou pozornost udržení výkonnosti.

Ano, každý člověk s racionálním uvažováním by mohl říci a co je na tom? Ve své podstatě je to zcela pochopitelný krok. Ale jakmile se američtí právníci chytí podobného tématu, racionální uvažování běžného motoristy je pro ně sprosté slovo. Uvidím tedy, jak se celá kauza vyvine.

Foto: Wald

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...