Domů » Zajímavosti » Děti musí být vidět

Děti musí být vidět

0

Každý rodič by pro svoje dítě a pro jeho bezpečí udělal prakticky cokoliv. Není jiná volba, děti jsou prodloužením našich vlastních životů a tužeb a jenom skrze ně my sami nemizíme z tváře planety a jsou tak v jistém smyslu důležitější než my samotní.

Děti musí být vidět

Rodiče a děti

Rodičové tak investují nemalé prostředky, čas a úsilí, aby jejich dítka byla zdravá a nedošla zbytečně k úhoně. Bohužel jako moderní lidé máme v tomto smyslu tendenci ignorovat ty nejběžnější životní situace, které se však stávají ročně tisícům lidí osudnými. Situace, které svojí běžností a banalitou, jaksi prostě nemáme schopnost vidět.

Při drobném zamyšlení nad otázkou „co moje děti ohrožuje nejvíce?“ i bez nahlédnutí do statistik, které mluví jednoznačně, je odpověď nasnadě.

Silniční provoz jako největší hrozba

Je to všudypřítomný automobilový provoz, který zůstává rizikem, jakkoliv se věnujeme učení dětí pravidlům bezpečnosti v okolí silnic a na nich. Děti se totiž mohou chovat podle všech pravidel bezpečnosti světa, ale stále zde zůstává obrovské riziko, že je při jejich vzrůstu a za zhoršené viditelnosti řidič prostě přehlédne.

Řešení jménem „reflexní vesta“

Toto riziko se nedá zcela eliminovat, ale lze ho velmi zásadně snížit tím, že svému dítku pořídíte reflexní vestu. Reflexní vesta zvýší viditelnost dětí v závislosti na aktuální situaci o desítky až stovky metrů, které právě mohou dát řidiči čas na reakci a zabránit tak neštěstí.

Jak vybrat tu správnou?

Vesty jsou na trhu k mání v různých variantách, provedeních a kvalitách. Můžete mít vesty se zapínáním vpředu, navlékací přes hlavu, nebo s praktickým zapínáním na boku.

Reflexní vesty se dělají v různých velikostech a seženete tak vesty pro děti od dvou let, kdy jsou již schopny sebejisté samostatné chůze. V rámci školek, které se snaží bezpečnost žáčků maximálně zvýšit, se stalo používání reflexních vest naprostou samozřejmostí.

Aby děti vesty nosily rády, najdete dnes v nabídce prodejců dokonce vesty s roztomilými potisky, které samozřejmě splňují veškeré normy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...