Domů » Zajímavosti » Doprava jako předmět obchodního vztahu

Doprava jako předmět obchodního vztahu

0

Doprava je jako barometr hospodářství a průmyslu. Silniční doprava zajišťuje v ČR a EU tři čtvrtiny objemu nákladní přepravy. Jako ve spojených nádobách pak doprava signalizuje vývoj výroby a obchodu. Ale vlastní doprava je také obchodní případ. Platí v ní obecné obchodní vztahy, ale i zvláštnosti.

Doprava jako předmět obchodního vztahu

Nový strategický seminář školicího střediska ČESMAD BOHEMIA postihuje téma obchodních vztahů v dopravě ze širšího hlediska. Současně zdůrazňuje specifika oboru silniční dopravy.  S uplatněním podmínek Nového občanského zákoníku jsou již v současnosti praktické zkušenosti stejně jako s uplatněním dodacích podmínek INCOTERMS 2010. Přesto v aktuálních politicko-ekonomických podmínkách vznikají situace nové či jejich nové varianty. Proto jsou do semináře zařazeny přednášky, které se týkají také podvodů v dopravě, pojištění či řešení pohledávek.

Seminář si klade za cíl vysvětlit obchodní podmínky především z pozice silničního dopravce. S vědomím absence přepravního řádu pro nákladní dopravu v ČR byly vytvořeny sdružením ČESMAD BOHEMIA ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy a Sdružením pro dopravní právo vlastní přepravní podmínky. Každý účastník obdrží text těchto Všeobecných přepravních podmínek ČESMAD BOHEMIA. V rámci semináře bude vysvětleno i jejich uplatnění a praktická použitelnost.

Po zkušenostech s obdobnými semináři na jaře letošního roku byla opět zvolena koncepce „konferenčního“ semináře s širším tematickým záběrem a prostorem pro diskusi. Školicí středisko ČESMAD BOHEMIA tím nastavuje nové způsoby vzdělávání a získávání informací. Všechny detaily ohledně termínů, míst konání a programu si lze vyžádat na příslušném regionálním pracovišti Sdružení a současně jsou vystaveny na internetových stránkách:
www.skoleni.prodopravce.cz

Vladimír Kydlíček – vedoucí školicího střediska

Ilustrační foto: mhas.cz

Previous article Autopůjčovny v ČR
Next article Rolls-Royce konečně v ČR!
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články