Domů » Zajímavosti » Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

0

Roku 2003 založil slavný miliardář Elon Musk automobilku známou jako Tesla Motors. Tento název je ovšem již minulostí. Vedení společnosti se rozhodlo změnit název společnosti pouze na slovo Tesla. Společně s tímto oficiálním prohlášení vysvětlil Elon Musk, co se ve skutečnosti skrývá v logu jeho společnosti.

Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

 

 

Co se skrývá v tajemném písmenu „T“?

Na první pohled se může zdát, že jde o obyčejné písmeno „T“. Elon Musk ale vysvětlil, že logo je ve skutečnosti zobrazení výseče z průřezu elektromotorem. Technicky vzdělaní čtenáři již jistě tuší, o co se jedná. Upravené písmeno „T“ představuje část rotoru a linka nad ním představuje část statoru.

 

 

Proč přichází změna názvu?

Tesla začala ze svého názvu pomalu a jistě vypouštět slovo „Motors“ již před rokem. Na konci loňského roku dokonce přesunula své oficiální webové stránky z teslamotors.com na adresu tesla.com. Proč tomu tak je? Tesla totiž po čtrnácti letech přestává svou pozornost věnovat primárně vývoji a výrobě elektromobilů. Nedávno odhalila novinku jménem Tesla Powerball. Jedná se o speciální baterii, která dokáže v kombinaci se solárními panely zcela osamostatnit váš dům od veřejné rozvodné sítě.

 

Název Tesla Motors ale nemizí úplně. Pouze se z oficiálního názvu společnosti přesouvá k divizi Tesly, která má na starosti vývoj elektromobilů. Druhou divizí, která v rámci společnosti funguje jest Tesla Energy, která má na svědomí právě zmíněnou technologii Tesla Powerball. Pod značku Tesla budou v budoucnu převedeny i technologie společnosti SolarCity, kterou Tesla nedávno odkoupila.

 

Jak to bylo splánovaným elektromobilem společnosti Apple?

 

Foto: Pintrest, Tesla

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články