Domů » Zajímavosti » Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

0
Elon Musk zveřejnil nové jméno své automobilky a prozradil, co se skrývá za jejím logem

Nový název a objasnění loga

Roku 2003 založil slavný miliardář Elon Musk automobilku známou jako Tesla Motors. Tento název je ovšem již minulostí. Vedení společnosti se rozhodlo změnit název společnosti pouze na slovo Tesla. Společně s tímto oficiálním prohlášení vysvětlil Elon Musk, co se ve skutečnosti skrývá v logu jeho společnosti.

 

 

Co se skrývá v tajemném písmenu „T“?

Na první pohled se může zdát, že jde o obyčejné písmeno „T“. Elon Musk ale vysvětlil, že logo je ve skutečnosti zobrazení výseče z průřezu elektromotorem. Technicky vzdělaní čtenáři již jistě tuší, o co se jedná. Upravené písmeno „T“ představuje část rotoru a linka nad ním představuje část statoru.

 

 

Proč přichází změna názvu?

Tesla začala ze svého názvu pomalu a jistě vypouštět slovo „Motors“ již před rokem. Na konci loňského roku dokonce přesunula své oficiální webové stránky z teslamotors.com na adresu tesla.com. Proč tomu tak je? Tesla totiž po čtrnácti letech přestává svou pozornost věnovat primárně vývoji a výrobě elektromobilů. Nedávno odhalila novinku jménem Tesla Powerball. Jedná se o speciální baterii, která dokáže v kombinaci se solárními panely zcela osamostatnit váš dům od veřejné rozvodné sítě.

 

Název Tesla Motors ale nemizí úplně. Pouze se z oficiálního názvu společnosti přesouvá k divizi Tesly, která má na starosti vývoj elektromobilů. Druhou divizí, která v rámci společnosti funguje jest Tesla Energy, která má na svědomí právě zmíněnou technologii Tesla Powerball. Pod značku Tesla budou v budoucnu převedeny i technologie společnosti SolarCity, kterou Tesla nedávno odkoupila.

 

Jak to bylo splánovaným elektromobilem společnosti Apple?

 

Foto: Pintrest, Tesla

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...