Domů » Zajímavosti » Ferrari Aperta zachycena na prvních záběrech!

Ferrari Aperta zachycena na prvních záběrech!

0

Ferrari LaFerrari patří mezi ty nejobdivovanější hypersporty naší planety. Již při jeho příchodu se rozšířily informace, že Ferrari chystá i jeho verzi bez pevné střechy. Ferrari ovšem dlouho zarytě mlčelo a teprve před dvěma měsíci Italové oficiálně potvrdili jeho příchod. Tehdy jsme se ovšem nedočkali žádných technických podrobností. Ferrari pouze vypustilo do světa několik fotografií. Oficiální název vozu, Ferrari Aperta dokonce unikl omylem, ten měl být totiž odhalen až společně s živou premiérou vozu na autosalonu v Paříži.

Ferrari Aperta zachycena na prvních záběrech!

 

 

Pohonné ústrojí zůstává bez změny

Jediné, co Ferrari stoprocentně potvrdilo je, že Aperta se dočká stejného pohonného systému, jako je tomu u LaFerrari. Znamená to tedy, že se můžeme těšit na 6,3 litrový vidlicový dvanáctiválec s atmosférickým plněním, kterému sekunduje elektromotor. Celkový výkon obou agregátů činí 963 koňských sil. Bohužel Ferrari před světem stále skrývá celkovou hmotnost verze Aperta. Ta by měla být v porovnání s verzí kupé o něco málo těžší, proto se dají očekávat i horší jízdní vlastnosti vozu.

 

 

Ferrari Aperta dorazí již v příštím roce

Bohužel všechny tyto informace se k nám pravděpodobně dostanou, teprve až Ferrari vůz slavnostně představí veřejnosti na pařížském autosalonu. Naštěstí jedna informace se na světlo světa dostala. A to sice kdy se vůz dostane k prvním zákazníkům.

 

O tom, že Aperta zamíří k prvním majitelům v příštím roce, nám dává svědectví malé logo na zadní části vozu, znázorňující číslo 70. V příštím roce totiž bude automobilka slavit sedmdesáté výročí od svého založení a uvedení hypersportovního kabrioletu na trh je přeci skvělý způsob oslavy podobného výročí. O tomto malém logu na Ferrari Aperta bychom se nedozvěděli, nebýt špionážních záběrů, které byly pořízeny během natáčení propagačních videí Ferrari ve španělské Barceloně.

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články