Ferrari hlásí problémy s airbagy

0
2222

20 milionů vozů s vadnýmy airbagy

Po vypuknutí obrovské aféry s vadnými airbagy společnosti Tacata, se zprvu zdálo, že se problém týká pouze několika málo automobilek. Jak se ale ukázalo, společnost Tacata dodávala a stále dodává airbagy do automobilek po celém světě. V současnosti se hovoří až o 20 milionech vozů.

 

Jen Mazda byla nucena do servisů svolat více než 730 tisíc vozů k výměně vadných airbagů. Nissan byl donucen opravit prakticky půl milionu vozů.

 

Problémům neuniklo ani Ferrari

Problémů s vadnými airbagy neunikla ani taková značka, jako je Ferrari. To v současnosti vyhlásilo svolávací akci, týkající se 2 800 vozů.

 

Vadné airbagy si vyžádali i lidské životy

Na problém upozornila před rokem japonská automobilka Honda. Problém airbagů společnosti Tacata tkví v přílišné síle výbuchu při aktivizaci airbagu. Ten proti hlavě osob uvnitř vozu vyrazí příliš rychle a může způsobit těžká zranění. Honda dokonce doložila minimálně dva případy, kdy airbagy Tacata způsobily smrt řidiče.

 

Foto:  Ferrari

 
Sdílejte
Předchozí článekTokijská policie posiluje o výkonné Nissany 370Z Nismo
Další článekŠkoda Atero – sen mladoboleslavské mládeže
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here