Domů » Autonovinky » Ferrari odhalilo exkluzivní specialitu pro Japonsko

Ferrari odhalilo exkluzivní specialitu pro Japonsko

0

Každý z nás má mezi svými přáteli minimálně jednoho človíčka, který neustále hledá příležitost pro pořádání oslav. A stejně jako v reálném životě bychom někoho podobného nalezli ve světě automobilového průmyslu. Není to ovšem člověk, ale celá automobilka.

Ferrari odhalilo exkluzivní specialitu pro Japonsko

 

Automobilkou, která se doslovy vyžívá v oslavování je italské Ferrari. Poslední záminka, která Ferrari napadla pro uspořádání oslav je padesátileté výročí působení italské automobilky z Maranella na trhu v Zemi vycházejícího slunce. A nebylo by to Ferrari, aby k takovému výročí nepostavilo speciální vůz na počest tohoto významného jubilea.

 

 

Exkluzivní šatičky a dvacet koní navíc

Jedná se o deset speciálních vozů, jenž nesou označení J50. To logicky odkazuje na padesát let na japonském trhu. Dramaticky vyhlížející supersport s karoserií targa ve skutečnosti není ničím jiným než běžným Ferrari 488 GTB Spider v hezčích šatičkách. Mezi nápravami tak pracuje vidlicový osmiválec o výkonu 3,9 litru. Inženýrům Ferrari se ale povedlo jeho výkon speciálně pro těchto deset vozů navýšit ze standardních 670 koňských sil na 690 koní.

 

Jak se dalo očekávat, všech deset exemplářů je již dávno vyprodáno a každý vůz byl od počátku stavěn dle speciálních přání svého majitele.

 

Foto: FCA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články