Domů » Aktuality » Ferrari vstupuje na burzu

Ferrari vstupuje na burzu

0

Ferrari ohlásilo vstup na newyorskou burzu, kde nabídne zájemcům akcie v celkové hodnotě 900 milionů dolarů, tedy 21,5 miliard korun. Jste vášnivým milovníkem značky Ferrari? Máte ve své garáži jednoho ze zástupců této legendy, nebo po něm jen marně toužíte? A co kdybychom vám řekli, že se můžete stát majitelem této společnosti.

Ferrari vstupuje na burzu

Tedy samozřejmě ne majoritním vlastníkem, ale můžete vlastnit jen určitou část společnosti, tedy tu část, kterou budou zastupovat vámi držené akcie. Italský výrobce luxusních sportovních vozů se rozhodl vstoupit na newyorskou burzu. Pro případné investory si společnost nachystala 17,2 milionů akcií, v hodnotě 48 až 52 dolarů za kus. Prodejem všech akcií se plánuje přínos do kasy celé automobilky téměř 900 milionů dolarů, což činí téměř 22 miliard českých korun.

Celkový podíl všech nabízených akcií, bude odpovídat zhruba devíti procentům celkového akciového kapitálu společnosti. Stanovené cenové rozpětí ohodnocuje celý podnik na téměř deset miliard dolarů.

800px-Ferrari_Werke

Ferrari je součástí italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles. Vstup automobilky na burzu by měl podle agentury Reuterst nastat někdy v těchto dnech v polovině říjnu. Fiat Chrysler, který vlastní v rámci podniku více jak 90% podíl, plánuje neprodané akcie rozdělit mezi své akcionáře. Ti tak obdrží velmi příjemný bonus společně s dividendy, které jim z vlastnění akcií společnosti Ferrari plynou.

Pokud tedy i vy toužíte vlastnit alespoň zlomek této společnosti, určitě neváhejte, nejen že se bude jednat o velice stylovou záležitost, ale navíc budete jednat velice chytře. Cena celé společnosti za posledních let totiž vzrostla hned o několik desítek procent a pokles či stagnace se ani do budoucna neočekává. Proto neváhejte a zjistěte si vše potřebné, dokud budou akcie Ferrari ještě k mání.

foto: pixabay.com, wiki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články