Domů » Autonovinky » Fisker žaluje Aston Martin, ve hře je 100 000 000$

Fisker žaluje Aston Martin, ve hře je 100 000 000$

0
Fisker žaluje Aston Martin, ve hře je 100 000 000$

Fisker se vrací na scénu

Jméno automobilového designere Henrika Fiskera bývá v posledních dnech čím dál více aktuální. Tento ambiciózní Dán se snaží navrátit na automobilový trh s vlastní automobilkou. Přitom ale stále pracuje na designování vozů vozů na zakázku.

Potyčky s Aston Martinem

O tom, že Henrik Fisker je opravdu geniální designer rozhodně není pochyb. Stačí si vzpomenout na jeho slavný elektromobil Karma nebo britské supersporty V8 Vantage a DB9. Poslední dva zmíněné vozy vzešli z Fiskerova pera v době, kdy pracoval jako šéfdesigner Aton Martinu. A právě s touto automobilkou se v poslední době dostává Fisker do křížku poměrně často.

Výhrůžný dopis a sto milionů dolarů

Vše vyvrcholilo před nedávnou dobou, kdy Fisker zažaloval britskou automobilku o horentní sumu sta miliónů dolarů.

K tomuto razantnímu kroku dohnal Fiskera dopis, ve kterém mu Aston Martin vyhrožuje a trvá na tom, aby na severoamerické autoshow, která proběhne tento měsíc v Detroitu, nebyl vystaven supersport Force 1.

Údajně okopírovaný DB10

Ten dle slov automobilky přímo kopíruje design vozu Aston Martin DB10, který byl navržen pro filmový snímek Spectre a má představovat vývoj designového jazyka automobilky z Gaydonu.

To si ale Fisker nenechal jen tak líbit a s podporou svých právníků již připravil obhajobu designu vozu Force 1. Z této zprávy vychází, že tento americký supersport nemá s tím ve kterém se proháněl agent jejího veličenstva nic společné.

Fisker po automobilce nyní požaduje omluvu a rovněž sto milionů amerických dolarů, jako odškodnění za to, že svými agresivními a zastrašujícími kroky ohrožuje návrat Fiskara na pole automobilového designu a výroby automobilů.

Krátce se ještě zastavme u zmiňovaného Force 1. Jedná se o Fiskerův návrh supersportu, zkonstruhovaný ve spolupráci s americkou asociací závodních jezdců. Bohužel kromě jediné oficiální skici není více o vozu známo včetně použité techniky.

Zdroj: Fisker

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...