Domů » Zajímavosti » Fólie na auto: Vše, co o ní musíte vědět

Fólie na auto: Vše, co o ní musíte vědět

0

Už jste se s tím možná setkali. V klidu si večer procházíte inzertní servery a narazíte na kousek ve velice neobvyklou barvu. Může jí být matná šedá, nebo třeba olejová. V popisku si ale následně přečtete, že se nejedná o originální barvu, ale auto je ve fólii. Skutečná barva je tak skrytá pod ní. Může vás tak napadnout, jestli je vlastně auto ve fólii dobrý nápad. Měli byste ale vědět, že nemá pouze vliv na vzhled. Kvalitní fólie má také pozitivní vliv na zachování originálního laku a zachování ceny auta. 

Fólie na auto: Vše, co o ní musíte vědět
Fólie na auto

Hledejte skutečné profesionály se zkušenostmi

Důležité je uvědomit si, že se tady nebavíme o víkendových domácích pokusech s lepením zajímavé fólie na auto za účelem tuningu. Bavíme se zde o profesionálně lepených fóliích, které jsou kvalitní a před jejich nanesením jsou splněny všechny náležitosti, aby s ní nebyly problémy. I u kvalitní autofólie je ale potřeba počítat s tím, že není věčná. Pokud si vybíráte někoho, komu své auto svěříte, tak postupujte obezřetně. Předejdete tak možným problémům.

Jak může skončit špatně nalepená fólie

Než k někomu své auto odvezete, aby na něj byla nalepena fólie, tak si důkladně přečtěte recenze lidí, kteří u daného člověka již byli. Mezi rádoby profesionálem a skutečným profesionálem může být propastný rozdíl. A nehrozí jen poškození fólie. Špatně nalepená autofólie může skončit nevratným poškozením originálního laku. Raději tak s lepením fólie nespěchejte a auto někomu svěřte, až si budete úplně jistí.

Jak poznat nekvalitní fólii na auto

Jako první vás na nekvalitní fólii může upozornit cena. Jakmile je někdo o polovinu levnější než konkurence, tak to zavání problémem. Pokud byla na vašem voze použita nekvalitní fólie, tak to možní poznáte už po prvním roce. Slunce a zima způsobí, že folie začne praskat a odlupovat se. Opravdu kvalitní fólie, která byla správně aplikována, by neměla mít ani s extrémními výkyvy problémy. Navíc na ni dostanete záruku a v případě problému ji uplatníte. Použití levné fólie poznáte taky v případě, že se bude sundávat. Sundat nekvalitní fólii je utrpení a může se stát, že sebou vezme i originální lak.  

Jaké jsou výhody polepení auta fólií

Možná jsme vás trošku postrašili, ale měli byste vědět, že fólie na autě má spoustu výhod. Pokud byla aplikována profesionálně, tak vydrží několik let a nepůjde ani poznat, že na autě je. V případě fólií si navíc můžete vybírat mezi nepřeberným množstvím barev a odstínů, tudíž si na své přijde opravdu každý. Obrovskou výhodou fólií na auto je fakt, že bude vaše auto chránit. Ochrání ho před odletujícími kamínky, solí i UV zářením. 

Investice do kvalitní autofólie

Pokud chcete zachovat lak vašeho vozu v dokonalém stavu, tak by se vám mohla líbit hlavně čirá fólie. Ta nijak nezmění vzhled vozu, ale ochrání lak před jeho poškozením. Životnost polepu může být až deset let a po celou dobu na vůz bude dávat pozor. Lepení fólie se netýká pouze drahých a luxusních aut. Je to vhodné pro každého, kdo chce uchovat vzhled svého vozu. Cena fólie se může značně lišit a má na ni vliv, jestli je čirá, lesklá, matná, apod. Většinou se s prací pohybuje kolem 20 tisíc korun. 

Barevné fólie na auto
Barevné fólie na auto

Jak pečovat o autofólii

Pokud na autě máte, nebo jste si nechali udělat, fólii, tak se připravte na to, že se o ni také budete muset starat. Správná péče o fólii je naprosto klíčová pro její životnost. V myčce nesmíte na auto použít kartáčové mytí a auto raději myjte jen a pouze ručně. Pozor si dávejte i na klasickou tlakovou myčku, protože může velice snadno fólii odloupnout. Tlakovou myčku držte alespoň ve vzdálenosti 30 centimetrů. Pokud máte fólii matnou nebo strukturovanou, tak zapomeňte také na leštící pasty a vosky. To totiž skončí fleky. Stejný problém není až tak častý u lesklé fólie, ale v nejlepším případě dopřejte vozu péči ve firmě, kde vám také fólii lepili.

Jak se lepí fólie na auto?

Obecně se dá říct, že jsou dva způsoby lepení fólie na auto. První způsobem je mokrá technika a tím druhým je tepelná metoda. V případě mokré techniky je potřeby využít speciální chemii ideálně od výrobce oné fólie. Je důležité využít potřebné speciální přípravky a chemii, aby se fólie pěkně přichytila a šla také snadno sundat. Tepelná metoda spoléhá na lepší vlastnosti materiálu v případě jeho zahřátí. Fólie je tak natahována a formována na karoserii tak, aby se netvořily bublinky vzduchu a vylepují se různé ohyby a detaily. Jedno auto tak může zabrat klidně tři dny práce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články