Domů » Autonovinky » Ford Focus ST – pouze manuál a výkon skoro 400 koní

Ford Focus ST – pouze manuál a výkon skoro 400 koní

0

Čerstvá generace Fordu Focus s pořadovým číslem 4 byla představena poměrně nedávno. Hodně rozdílní byla hlavně po designové stránce. Nové ostré tvary a linie. To samozřejmě doplnilo více moderních technologií, protože bez nich to dnes nejde. Stále ale ve vzduchu visí vzhled a motorizace sportovní varianty Ford Focus ST. Hlavně ohledně motoru se ukazovaly zprávy, které vypadaly velice nemile.

Ford Focus ST – pouze manuál a výkon skoro 400 koní

Překvapení pod kapotou

Ty se ale ukázaly jako mylné. Tento hot-hatch, který se ukáže někdy na přelomu let 2018-2019, dostane pod kapotu odpovídající motorizaci. Ony zprávy hovořily o osazení motorem se třemi válci a objemem 1,5 litru. Tyhle články si ale mohou smazat. Nový Ford Focus ST by měl přijít s motorem z modelu RS. Ano, to je přeplňovaný 2,3 litr.

Proč odstoupili od ekologického snu?

Důvod k odstoupení od plánu 1,5 litr je nejspíš představená Fiesta ST, která má 197 koní. Vůz je v konečném důsledku hravý a rychlý, ale takové přeplňování se může projevit jinde bavíme se hlavně o životnosti a spolehlivosti.

Až 400 koní

To ale u motoru 2,3 litr nehrozí. Pod kapotou Focusu ST by generoval 250 koní. A v extrémní úpravě Red by poskytoval už moc pěkný výkon 400 koní. Výkony jsou tak blízko těm současným, ale celý vůz bude mnohem lépe naladěný a bude lépe spolupracovat.

Už jen v manuálu?

Další výbornou zprávou je, že Ford u tohoto modelu zvažuje odstoupení od automatické převodovky. No není těch výborných zpráv dnes až překvapivé množství? Vůz by se tak prodával jen s převodovku manuální. Možný je také dieselový motor. Téměř 50% vozů minulé generace se totiž prodalo s motorem TDCi pod kapotou.

Navíc Focus i zhubne

Zvýšení výkonu navíc pomůže i snížení váhy. To má být až 88 kilogramů. Spolu s dostatečným výkonem by měla zajistit dostatek zábavy za volantem. Na nový Focus ST si ale zatím musíme počkat. Možná až do nadcházejícího ženevského autosalonu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články